آب بندی پشت بام

بارش باران و برف به طور متوالی به خصوص در مناطق شمالی با آب و هوای شرجی می تواند مشکلات زیادی را ایجاد نماید و سبب نفوذ نم و رطوبت به درون مصالح ساختمانی و دیواره ها شود و هزینه های زیادی را برای شما عزیزان ایجاد خواهد نمود . این نوع مشکلات به دلیل استفاده از مصالح نا مرغوب در ساخت و عایق بندی سازه ها می باشد . تمامی فرآیند اجرایی آب بندی پشت بام با استفاده از مواد نانویی درجه یک و با کیفیت توسط پرسنل با تجربه و کار آزموده مجموعه ماندگار نانو انجام می شود ، در ادامه به بررسی بیشتر مواد نانویی خواهیم پرداخت .

ویژگی های آب بندی پشت بام

مواد نانویی برای آب بندی پشت بام ساختمان ها مزیت های زیادی دارد که در این مطلب به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم نمود . نانو با سرعت بالایی به مصالح ساختمانی نفوذ می نماید و می تواند تمامی درزهای موزاییک و کف پشت بام را پوشش دهد و باعث افزایش عمر سازه نیز می شود . پس از بارش باران و برف نم و رطوبت مدت زیادی در سطح پشت بام تان ساکن خواهد بود که سبب بستن خزه ، جلبک و قارچ در محیط تان شده که قابلیت آنتی باکتریال نانو از این گونه مشکلات جلوگیری خواهد کرد . خاصیت خود پاک شوندگی که مواد نانویی دارد از چسبیدن کثیفی به محیط شما جلوگیری می کند و  به راحتی با ساده ترین مواد شوینده می توانید محیط را تمیز نمایید . باران های اسیدی می تواند آسیب جدی بر مصالح ساختمانی شما وارد کند که مواد نانویی با مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی اسیدی و بازی دارد می تواند از آسیب رسیدن به مصالح ساختمان تان جلوگیری نماید . نانو با ماندگاری بالایی که دارد محیط تان را تا پایان عمره سازه عایق بندی کرده و بدون پوسیدگی سبب افزایش عمر مصالح ساختمان می شود . این مواد در برابر اشعه های یووی و فرابنفش نیز مقاوم خواهد بود و از صدمه های احتمالی جلوگیری خواهد کرد .

 

آب بندی پشت بام -مجموعه ماندگار نانو

 

همچنین می توانید عایق کاری سقف ساختمان را نیز مطالعه نمایید.

 

تفاوت ایزوگام با مواد نانویی در آب بندی پشت بام

شاید برای شما عزیزان این سؤال پیش آمده که با توجه به ارزان بودن ایزوگام چرا باید از مواد نانویی برای آب بندی پشت بام ساختمان ها استفاده نماییم . در زیر چند مورد از تفاوت عایق بندی پشت بام با ایزوگام و مواد نانویی اشاره نموده ایم :

1-از مهم ترین تفاوت های ایزوگام با نانو در انعطاف پذیری آن ها می باشد . نانو با انعطاف پذیری بالایی که دارد می تواند به تمامی درزها نفوذ کند و سطح پشت بام تان را صد در صد آب بندی نماید . اما ایزوگام نمی تواند بعضی از نقاط ساختمان را پوشش دهی کند و سطح پشت بام را نمی تواند کاملاً آب بندی نماید .

2-تفاوت دیگر نانو با ایزوگام این است که  در زمان ایزوگام نمودن محیط ، گاز های سمی ایجاد شده می تواند برای سلامتی شما عزیزان ضرر های زیادی را داشته باشد در صورتی که نانو محلولی است بدون رنگ و بی بو که هیچ گونه ضرری را برای شما عزیزان و محیط زیست نخواهد داشت .

3-ایزوگام در اثر سرمای زمستان منقبض شده و ترک می خورد و نم و رطوبت به محیط نفود خواهد کرد . اما مواد نانویی قابلیت تحمل دمای منفی 70 درجه تا مثبت 120 درجه  سانتی گراد را داشته و در این بازه از دما به هیچ عنوان آسیب نخواهد دید بنابراین طول عمر  بالایی داشته و نیاز به ترمیم عایق بندی نخواهد بود و از هزینه های جانبی شما کاسته خواهد شد .

4-مواد نانویی بدون ذره ای تخریب می تواند پشت بام ساختمان را آب بندی نماید در صورتی برای ایزوگام نمودن ساختمان باید سطح پشت بام را تا حدود زیادی تخریب نمایید .

5-مواد نانویی مراحل آسان تری را نسبت با ایزوگام داشته و  زمان کمتری را شما عزیزان صرف خواهید کرد .

 

زمان و هزینه فرآیند آب بندی پشت بام

هزینه ای که برای آب بندی پشت بام با مواد نانویی پرداخت خواهید نمود کمی بیشتر از عایق بندی های دیگر دارد اما با توجه به تفاوت های چشم گیر این مواد با عایق بندی های دیگر داشته مجموعه ماندگار نانو از این نوع عایق بندی ها استفاده می کند . اگر شما عزیزان در زمینه هزینه و زمان فرآیند آب بندی پشت بام ساختمان دارید می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه ماندگار نانو و ارائه اطلاعات پشت بام ساختمان تان به صورت تقریبی اطلاعاتی را کسب نمایید .

 

Leave a Reply