اسرا همواره نسبت به اتفاقات و سختی‌ها مقاومت جانانه کردند

به گزارش کتابونه ؛ احمد یوسف‌زاده نویسنده کتاب اردوگاه اطفال با اشاره به رسیدن این کتاب به چاپ ششم، گفت: بسیار خوشحالم که اردوگاه اطفال در شش ماه شش بار زیر چاپ رفته است. این برای من دلگرمی خوبی است تا به راه خود ادامه دهم. اردوگاه اطفال ادامه کتاب آن بیست و سه نفر است.

وی با اشاره تفاوت در موضوعیت کتاب اردوگاه اطفال با کتاب قبلی خود اظهار کرد: مکان روایی و همچنین افرادی که در اردوگاه اطفال حضور دارند به کتاب قبل “آن بیست و سه نفر” کاملاً متفاوت است. در اردوگاه اطفال ما شاهد حضور و مقاومت اسرایی کم سن و سال هستیم که در محیطی بسیار کوچک تر اسیر شده اند.

 

نویسنده کتاب “آن بیست و سه نفر” درباره رفتار بد عراقی‌ها با اسرای نوجوان اظهار کرد: به طور معمول رفتار عراقی‌ها با اسرا بسیار بد بود. آنها را آزار و شکنجه می‌دادند و هر لحظه نسبت به تصمیمات خود تغییر ایجاد می کردند اما اسرا همواره نسبت به اتفاقات و سختی‌ها مقاومت جانانه کردند.

وی درباره دلیل نامگذاری کتاب اردوگاه اطفال تاکید کرد: برخلاف دفعات پیشین که معمولا اسرا بزرگسال بودند این بار تمامی اسرا نوجوان بودند و به همین دلیل آن اردوگاه به اطفال شهرت یافت. کتاب اردوگاه اطفال داستان دو سال اسارات نویسنده و اسرای دیگر را توضیح می‌دهد. همه قهرمانان این کتاب نوجوان بودند؛ لذا امید می‌رود نوجوانان از حماسه‌های این کتاب الگو بگیرند.

 

گفتنی است کتاب اردوگاه اطفال در ادامه کتاب آن بیست و سه نفر به رشته تحریر درآمده است. احمد یوسف زاده در این اثر به تقابل اسرای جوان با اسرای جاسوس و خائنی که به دلایل مختلف با رژیم بعث همکاری می‌کردند، پرداخته‌ است.

این اثر روایت دو سال خاطره از اتفاقات تلخ و شیرین و حماسه‌های باورناپذیر است که آفرینندگان آن نه ارتشی‌های سرد و گرم چشیده بودند و نه پاسدارهای جان بر کف، بلکه اسیران نوخاسته‌ای بودند که حزب بعث از اردوگاه‌های اسرا انتخاب و به آن بیست و سه نفر ملحق کرد تا برنامه تبلیغ علیه ایران را با حربه کودکان جنگ ادامه بدهد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

Leave a Reply