انتشار ترجمه کتاب “وحشت، ترامپ در کاخ سفید”

به گزارش کتابونه؛  «وحشت، ترامپ در کاخ سفید» نگاهی ترسناک به داخل کاخ سفید ترامپ می‌اندازد. وودوارد شرحی واقع‌بینانه و مستند از دولت ترامپ ارائه می‌دهد و برای نخستین‌بار واقعیت‌هایی را بیان می‌کند که تاکنون در هیچ کجا مطرح نشده است. واقعیت‌هایی از نوع اندیشه دونالد ترامپ، طرح‌ها و ایده‌ها، اهداف و مواردی از قبیل ترور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، است. این کتاب که به گفته منتقدان همچون بختکی بر کاخ سفید ترامپ سایه افکنده، براساس صدها ساعت مصاحبه و همچنین پرونده‌ها و اسناد دولتی و خصوصی فراوان نوشته شده است.

سایمون اند شوستر، ناشر کتاب، اعلام کرده است که در اولین هفته انتشار کتاب بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نسخه از آن به فروش رفته است.

درباره نویسنده

باب وودوارد(۲۶ مارس ۱۹۴۳) نویسنده و خبرنگار برجسته آمریکایی است که به خاطر تهیه گزارش رسوایی واترگیت با همکاری کارل برنستین شهرت دارد. این رسوایی‌ها به تحقیقات متعدد از سوی دولت و در نهایت به استیضاح و استعفای رئیس جمهور، ریچارد نیکسون، منجر شد. اثر وودوارد و برنستین را «شاید بتوان بزرگترین گزارش در تاریخ» دانست. وودوارد از سال ۱۹۷۱ تاکنون برای روزنامه واشنگتن پست کار می‌کند. او ۱۸ کتاب نوشته که ۱۲ کتاب آن از پرفروش‌ترین کتاب‌های سیاسی بوده است. وودوارد برنده دو جایزه پولیتزر است؛ یک‌بار در سال ۱۹۷۳ برای پوشش رسوایی واترگیت با همکاری کارل برنستین و بار دوم در سال ۲۰۰۳ برای پوشش گزارش حملات ۱۱ سپتامبر.

کتاب حاضر که توسط علی سلامی منتشر شده، به تازگی از سوی انتشارات مهراندیش روانه بازار نشر شده است. کتاب در ۴۲ فصل تدوین شده است. در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:

در اوایل سپتامبر ۲۰۱۷، در هشتمین ماه ریاست جمهوری ترامپ، گری کوهن، رئیس سابق گلدمن ساکس و مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور در کاخ سفید،‌ محتاطانه به سمت میز رزلوت در دفتر بیضی حرکت کرد.

کوهن با یک متر و نود و دو سانتی‌متر قد، با کله‌ای طاس و شخصیتی متکبر، و با اعتماد به نفس زیاد، مدت ۲۷ سال در شرکت گلدمن کار کرده بود و میلیاردها دلار پول برای مشتریانش و صدها میلیون دلار برای خودش به جیب زده بود. کوهن این امتیاز را به خود داده بود که بدون هماهنگی وارد دفتر بیضی ترامپ شود و رئیس جمهور نیز این امتیاز را پذیرفته بود.

روی میز پیش‌نویس نامه‌ای یک صفحه‌ای از طرف رئیس جمهور قرار داشت که خطاب به رئیس جمهور کره جنوبی نوشته شده بود و در آن به پیمان تجارت آزاد بین آمریکا و کره جنوبی موسوم به کوروس پایان داده بود.

کوهن وحشت‌زده شد. ماه‌ها بود که ترامپ تهدید کرده بود از این پیمان خارج می‌شود؛ یعنی یکی از ارکان روابط اقتصادی، پیمانی نظامی و مهمتر از همه، مجموعه عملیات‌ها و قابلیت‌های اطلاعات فوق سری.

نشر مهراندیش «وحشت» را با قیمت ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان روانه بازار کتاب کرده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

Leave a Reply