انتشار دو کتاب جدید در مجموعه پانوراما

به گزارش کتابونه؛ کتاب‌های کوچک همیشه مخاطب و جذابیت خاص خود را دارند، این کتاب‌ها زمان‌های به انتظار نشستن یا ساعت‌هایی که در مسیر می‌گذرد را ساده‌تر می‌کنند اما گاهی هم پیش می‌آید کتاب کوچکی بسیار بیشتر از حجم کوچکش ارزش داشته باشد. نمونه‌اش هم دو اثر تازه نشر ققنوس از مجموعه پانوراما است.


بانو آمالیا

کتاب ۷۰ صفحه‌ای بانو آمالیا، مجموعه‌ای از سه داستان کوتاه از السا مورانته است، نویسنده ایتالیایی‌تباری که هر یک از آثارش جوایز گوناگونی دریافت کرده و سابقه همکاری با پیر پازولینی، کارگردان مطرح ایتالیایی را هم دارد. بانو آمالیا، بازی پنهانی و مادربزرگ، سه داستانی هستند که در این کتاب خواهید خواند، این کتاب مجموعه از رویاها، خیال‌پردازی‌ها و روابط خانوادگی را به تصویر می‌کشد که می‌تواند گاهی اندوه‌بار یا شگفت‌انگیز باشد.

بانو آمالیا با ترجمه صنم غیاثی، در ۷۱ صفحه توسط نشر ققنوس وارد بازار شده است.

ابریشمی گل برجسته

نشریه «نیویورکر» در ایران با داستان هایش شناخته می‌شود اما این مجله بخش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و طنز هم دارد، حتی در رویدادهای سیاسی آمریکا نیز به شدت فعالیت می‌کند و نظر خود را می‌گوید.

کتاب ابریشمی گل برجسته، مجموعه‌ای از شش داستان منتشر شده در نشریه نیویورکر است که از شش نویسنده متفاوت جمع‌آوری شده است. وجه اشتراک این داستان‌ها زندگی انسانی است و روابط اجتماعی که بر اساس آن جامعه شکل می‌گیرد.

داستان‌های ابریشمی گل برجسته، حتی بدون در نظر گرفتن ارتباطش با نشریه نیویورکر، ارزش خواندن دارد و می‌تواند برای مخاطبان داستان کوتاه، مجموعه قابل تاملی باشد.
ابریشمی گل برجسته با ترجمه شیوا مقانلو در ۱۲۰ صفحه توسط نشر ققنوس وارد بازار شده است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply