انتشار شماره جدید “نقد و بررسی کتاب تهران”

به گزارش کتابونه ؛ این شماره از فصلنامه با یادی از درگذشتگان با عنوان «آمدگان و رفتگان» آغاز شده است.

بخش مقالات نیز با این مطالب همراه است: «افغان‌ها و جوانمردی ایرانیان» از فرید جواهرکلام، «علامه مجلسی و نوروز باستانی» نوشته سیروس جلالیان، «شمایل معشوق در کلام حافظ» از محمد استعلامی، «دردی از هزار و یک درد» نوشته رضا قنادان، «سفرنامه سمرقند، بخارا و خیروه» از محمدحسین عزیزی، «حمزه‌نامه، اثری ماندگار در فرهنگ عامه مردم ایران» نوشته حسن ذوالفقاری و «حکایت مثنوی» از عزت‌الله  فولادوند.

در بخش شعر «نقد و بررسی کتاب تهران»، شعری از محمود کیانوش با عنوان «به نام حقیقت پنهان» به زبان انگلیسی و فارسی منتشر شده است.

همچنین «افول شتابناک دو ستاره ادب و سیاست» درباره حسن صدر حاج سیدجوادی و علی‌اصغر صدر حاج سیدجوادی از ناصر تکمیل‌همایون، «آه از این باد بلاخیز!» درباره رضا قنادان از سایه اقتصادی‌نیا، «از اهالی عشق…» درباره رضا قنادان از حسین اکبری و «پروفسور رضا و فضای بی‌کران ادبیات فارسی» درباره فضل‌الله رضا از احمد کاظمی موسوی مطالب «نام بعضی نفرات» است.

بخش ویژه «نقد و بررسی کتاب تهران» به سهراب سپهری با عنوان «تپش سایه دوست، برای نودمین زادروز سهراب سپهری»  پرداخته است. در «کندوکاو» این شماره هم مصاحبه‌ای با همایون کاتوزیان با عنوان «خلیل ملکی ملی‌گر نشد» بازنشر شده است.

خاطرات فرهنگی، داستان، کتاب‌های خارجی، کتاب‌های فارسی، معرفی کوتاه، در این دنیای بزرگ، گزارش‌ها، خواندنی‌ها و نکته‌ها، کتاب‌ها و نشریه‌های تازه، آینه چون، نامه‌ها و نیازمندی‌های فرهنگی بخش‌های دیگر این شماره از  فصلنامه «نقد و بررسی کتاب تهران» که با صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی هرمز همایون‌پور در ۲۲۰ صفحه و قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

Leave a Reply