انتشار مجموعه‌داستان “ریشه‌های غریبه” در ۱۲۳ صفحه

به گزارش کتابونه ؛ مجموعه‌داستان «ریشه‌های غریبه» نوشته کرم‌رضا تاج‌مهر به تازگی توسط انتشارات به‌نگار منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب که به تازگی رونمایی شده، سومین مجموعه‌داستان و چهارمین کتابی است که از این نویسنده منتشر می‌شود. تاج‌مهر نویسنده و روزنامه‌نگار لرستانی است که چند سال پیش برای مجموعه‌داستان «سمفونی قورباغه‌ها» برنده جایزه مهرگان شد.

مجموعه‌داستان‌های «غریبه‌ای زیردرخت نارنج»، «سمفونی قورباغه‌ها» و کتاب «کارگاه ایده‌پردازی داستان» آثاری هستند که تا به حال از این نویسنده منتشر شده‌اند.

«ریشه‌های غریبه»‌ ۵ داستان کوتاه را با این عناوین در بر می‌گیرد: ریشه‌های غریبه، دست‌هایی که از همه‌چیز می‌گذرند، کِلْکینِ پنجم، یک مورد استثنایی، سگ هار و بی مکانیکی.

در قسمتی از داستان «کِلْکینِ پنجم» می‌خوانیم:

… مامان که احساس می‌کرد بالاخره به چیزی که خواسته رسیده، چپ و راست سفارش می‌کرد: «حواست باشد با دخترهای همسایه زیاد حرف نزنی. یک وقت نیشَت باز نشود،‌ مثل همین دختر پروانه‌خانم که روضه را با حنابندان اشتباهی گرفته؛ گفته باشم، ها!»

بعد هم که یادش می‌افتاد ممکن است تندیِ رفتارش باعث بشود قیدش را بزنم و بی‌خیال روضه رفتن شوم، می‌گفت: «قربانت می‌دانم خودت حواست به همه‌چی هست، فقط محض احتیاط می‌گویم!» و می‌بوسیدم.

برایم جالب بود که خانم مداح راحت صدایش را هرطور دلش می‌خواست بالا می‌برد و همه را به گریه می‌انداخت. هیچ‌وقت آن‌قدر راحت نبوده‌ام که همه ظرفیت صدایم را بیرون بدهم. روزهایی که بابا سر کار بود و مامان می‌رفت خرید، گیتارم را بیرون می آوردم، می‌زدم و می‌خواندم،‌ اما نه آن‌قدر بلند که صدایم را همسایه‌ها بشنوند.

این کتاب با ۱۲۳ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۵ هزار تومان منتشر شده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

Leave a Reply