انتشار مجموعه “حیوانات دانشمند” نوشته لیون گری

به گزارش کتابونه؛ این مجموعه شامل کتاب‌های «حیوانات پیغام‌رسان در حیات‌وحش»،«حیوانات مهندس در حیات‌وحش»، «حیوانات ردیاب در حیات‌وحش»، «حیوانات تغییر شکل‌دهنده در حیات‌وحش» و «حیوانات ابزارساز در حیات‌وحش» برای گروه سنی «ج» هر کدام در ۳۲ صفحه مصور با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۶۵۰۰ تومان در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عرضه شده است.

در معرفی این مجموعه می‌خوانیم: حیوانات در ساخت‌و ساز، برقرار کردن ارتباط با یکدیگر و شیوه‌های پنهان شدن، مهارت‌های  فوق‌العاده‌ای دارند. این مجموعه مهارت‌های سازگار شدن حیوانات و چگونگی غلبه بر چالش‌های محیط  زندگی‌شان را تصویر می‌کشد.

 در نوشته پشت جلد «حیوانات پیغام‌رسان در حیات‌وحش» آمده است: حیوانات از انواع صدا، آوا، علائم بصری و حتی مواد شیمیایی برای رد و بدل کردن پیغام و اطلاعات، و برقرار کردن ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. در این کتاب شما با شیوه‌های حیرت‌آوری آشنا می‌شوید که حیوانات با استفاده از صدا، حالات صورت و انواع رنگ و بو برای برقرار کردن ارتباط یا یکدیگر به کار می‌برند.

در نوشته پشت جلد «حیوانات مهندس در حیات‌وحش» نیز عنوان شده است: حیوانات مهارت حیرت‌آوری در ساختن آشیانه و پناهگاه دارند که در آن‌ها استراحت می‌کنند، بچه‌هایشان را پرورش می‌دهند یا از آن‌ها به عنوان تله‌هایی برای به دام‌انداختن طعمه‌شان استفاده می‌کنند.

 در این کتاب با انواع سازه‌هایی آشنا می‌شوید که به وسیله ماهرترین حیوانات مهندس در حیات‌وحش ساخته می‌شود.

در پشت جلد «حیوانات ردیاب در حیات‌وحش» دیگر کتاب مجموعه «حیوانات دانشمند» نوشته شده است: حیوانات برای ادامه حیات و بقایشان به حواسشان متکی هستند. آن‌ها برای در امان ماندن از خطر، شکار و برای جفت‌یابی از حواسشان کمک می‌گیرند. برخی از حیوانات حواس ویژه‌ای دارند که ما انسان‌ها از آن بی‌بهره‌ایم.

در این کتاب با دنیای شگفت‌آور حیواناتی آشنا می‌شوید که به کمک حواس خود می‌توانند از آن‌چه در پیرامونشان می‌گذرد با خبر شوند.

همچنین در معرفی «حیوانات تغییر شکل‌دهنده در حیات‌وحش» آمده است: بیش‌تر حیوانات شکل و یا رنگشان را تغییر می‌دهند. برخی حین رشد کردن تغییرشکل می‌یابند و برخی دیگر رنگ یا شکلشان را برای هم‌رنگ شدن با محیط، ایمن ماندن از خطر یا برقرار کردن ارتباط با یکدیگر تغییر می‌دهند.

در این کتاب با دنیای شگفت‌آور حیواناتی آشنا می‌شوید که برای بقایشان از تغییر شکل یا رنگ استفاده می‌کنند.

 در نوشته پشت جلد «حیوانات ابزارساز  در حیات‌وحش» هم عنوان شده است: بیشتر حیوانات از ابزار استفاده می‌کنند. برخی از آن‌ها از آن‌چه در اطراف خود می‌یابند به عنوان ابزار استفاده می‌کنند و برخی دیگر ابزار مورد نیازشان را می‌سازند.

 در این کتاب با دنیای شگفت‌آور حیواناتی آشنا می‌شوید که برای بقایشان از ابزار استفاده می‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

Leave a Reply