انتشار مجموعه “قصه‌های روز” برای کودکان

 دو جلد این مجموعه  با نام‌های «کوه تک و چندتا گنده‌بک» (۱۵۶ صفحه و ۳۰ قصه) و «جنگل رازآلود» (۱۳۶ صفحه و ۳۱ قصه) برای گروه سنی «ج» هر کدام با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۵۲هزار تومان در نشر شهر قلم راهی بازار شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب‌ها آمده است: این بار به جای «هر شب یک قصه»، هر روز یک داستان بخوانید. مجموعه ۱۲جلدی «قصه‌های روز» قصه‌های خواب نیستند، قصه‌های پرهیجان بیداری‌اند. نویسندگان مختلف در هر کتاب از این مجموعه، داستان‌های خود را در فضایی مشترک‌ نوشته‌اند، فضایی که تجربه‌ای تازه به آن‌ها بخشیده است.

همچنین قرار است مراسم رونمایی از مجموعه‌ ۱۲ جلدی «قصه‌های روز» روز پنج‌شنبه دوازدهم مهرماه در باغ کتاب تهران برگزار شود.

در معرفی این مجموعه همچنین عنوان شده است: مجموعه‌ی ۱۲ جلدی به همت سیدنوید سیدعلی‌اکبر و جمعی از نویسندگان ادبیات کودک خلق شده است و شش تصویرگر ایرانی به این داستان‌ها جان بخشی کرده‌اند. «قصه‌های روز» ۱۲ کتاب است، برای هر ماه یک کتاب و برای هر روز یک قصه و در هر جلد ۳۰ تا ۳۱ قصه. داستان‌هایی که برای کودکان هشت تا ۱۴ سال نوشته شده است.

روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۷ عصر برنامه‌ رونمایی و جشن امضا با حضور لیلی رشیدی بازیگر و کارگردان تئاتر برگزار می‌شود. همچنین با حضور بازیگران کودک آکادمی تئاتر لیو نمایشی براساس یکی از داستان‌های این مجموعه اجرا خواهد شد. تخم‌مرغ آرزوها یا همان دارومای ژاپنی با کمک تصویرگران کتاب ساخته خواهد شد. کارگاه نویسندگی و تصویرگری خلاق براساس داستان‌های قصه‌های روز با حضور روناک ربیعی و غزاله بیگدلو برگزار خواهد شد. حسین شیخ‌الاسلامی، حدیث لزرغلامی و  شهره یوسفی هم با خانواده‌ها و بچه‌ها خواهند بود.

قصه‌های هرماه در هر یک از این جلدها در فضا و سرزمین خاصی با تعدادی شخصیت ثابت اتفاق می‌افتد و هرجلد آن از سوی یک تصویرساز تصویرگری شده است. تم برخی از این قصه‌ها ترسناک است اما قصه‌های اکثر ماه‌ها فضای طنز و فانتزی دارند. این قصه‌ها را مریم فیاضی، راحیل ذبیحی، سولماز خواجه‌وند، اعظم مهدوی، روناک ربیعی، امیر عباسیان، سپیده صریحی، پیام ابراهیمی، شهروز بیدآبادی و نوید سیدعلی اکبر نوشته‌اند. سمیه علی‌پور، غزاله بیگدلو، حسن عامه‌کن، احسان عبداللهی، سارا نارستان طالش و بهار اخوان تصویرگران این مجموعه هستند. فروردین: «قصه‌های جنگل رازآلود»، اردیبهشت: «قصه‌های سیاره شگفت‌انگیز»، خرداد: «قصه‌های رودخانه سرزمین دور»، تیر: «قصه‌های قصر گمشده»، مرداد: «قصه‌های سیرک قوطی‌های پرنده»، شهریور: «قصه‌های سرزمین خوراکی‌های خوشمزه»، مهر: «قصه‌های مدرسه هیچ تا پوچ»، آبان: «قصه‌های قلعه جادوگران چهل گیس»، آذر: «قصه‌های شهر ادم‌های عجیب و غریب»، دی: «قصه‌های کوه تک و چندتا گنده‌بک»، بهمن: «قصه‌های هتل پرستاره جزیره پلیکان» و اسفند: «قصه‌های موزه عروسک‌ها».

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

Leave a Reply