انتشار و توزیع ۶۰ هزار نسخه از کتاب “سرباز کوچک امام”

به گزارش کتابونه؛ «سرباز کوچک امام» عنوان کتابی است از فاطمه دوست‌کامی که به خاطرات مهدی طحانیان، جوان‌ترین آزاده جنگ تحمیلی از دوران کودکی تا جنگ تحمیلی و اسارت در اردوگاه‌های عراق می‌پردازد. نگارش این اثر از تیرماه سال ۸۸ آغاز شد و ماحصل گفت‌وگوی بیش از ۳۰۰ساعته نویسنده با راوی کتابی است خواندنی از زبان یکی از اسرای هشت سال دفاع مقدس.

مهدی طحانیان، به‌عنوان جوان‌ترین اسیر جنگی در زمان اسارتش به‌شدت مورد توجه بعثی‌ها بود؛ از این جهت خاطرات او ماجراهای تلخ و شیرینی را به‌همراه دارد. نقطه اوج این اتفاقات ماجرای امتناع او از مصاحبه با «نصیرا شارما»، خبرنگار بی‌حجاب هندی است. این اثر برای نخستین‌بار در سال ۹۲ به‌چاپ رسید و تا سال گذشته، تنها پنج چاپ از این اثر روانه بازار کتاب شد.

کتاب «سرباز کوچک امام» به بیان اتفاقات ریز و درشت زندگی مهدی طحانیان پرداخته؛ اتفاق‌های خواندنی و جذابی که در بسترهای متفاوتی روی می‌دهد و ذهن خواننده را به‌طرز ماهرانه‌ای به همراهی خویش دعوت می‌کند.

چاپ چهل و دوم این اثر اخیراً روانه بازار نشر شده است. تاکنون ۶۰ هزار نسخه از این اثر در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. فرزانه قلعه‌وند، مسئول پژوهشی موسسه فرهنگی پیام آزادگان، با اشاره به تقریظ رهبر معظم انقلاب و تأثیر آن در معرفی بهتر کتاب گفت: تا پیش از اسفند سال گذشته، تنها پنج چاپ از این اثر روانه بازار کتاب شده بود، اما بعد از انتشار تقریظ مقام معظم رهبری بر این اثر، کتاب با استقبال گسترده از سوی مخاطبان مواجهه شد.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی نیز اخیراً با همکاری انتشارات پیام آزادگان مسابقه «کتاب قهرمان» را براساس این کتاب برگزار می‌کند. به همین منظور، «سرباز کوچک امام(ره)» با تلخیص در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. علاقه‌مندان تا پایان اسفندماه فرصت دارند تا در این مسابقه شرکت و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مسابقه به نشانی ketabghahraman.com مراجعه کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

Leave a Reply