انتشار کتاب “آب‌نبات دارچینی”

به گزارش کتابونه؛ مهرداد صدقی، نویسنده طنزپرداز کشور، با بیان اینکه کتاب «آبنبات دارچینی» جلد سوم از مجموعه کتاب‌های «آبنبات هل‌د‌ار» و «آبنبات پسته‌ای» است به‌زودی وارد بازار نشر می‌شود، اظهار کرد: در این مجموعه کتاب‌ها، کاراکتری به نام محسن، ناخواسته درگیر ماجراهایی می‌شود که موقعیت‌های طنزآمیز ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: این که اثری صرفا برای خندادن مخاطب تولید شود ایرادی ندارد. به شرطی که صاحب اثر بداند هدفش از تولید آنچه بوده است. اگر مرزها مشخص باشد و هر کس در ژانر خود خوب کار کند؛ مشکلی وجود نخواهد داشت. برنامه خندوانه هدفش نشاط و سرگرمی است، هرچند  ابعاد آموزشی هم دارد. اما پیش‌فرض در این برنامه خنداندن مخاطب است و همه این را می‌پذیرند. در نگارش آثار ادبی هم این موضوع باید رعایت شود.

صدقی اظهار داشت: کتاب «آبنبات دارچینی» و قسمت‌های پیشین آن را صرفا برای خنداندن مخاطب ننوشته‌ام؛ بلکه نخست این مسئله در ذهنم شکل گرفته که اثرم، شاخصه‌های داستانی را داشته باشد و خواننده با داستان همراه شود. مرحله بعدی این بوده که به سمت لودگی نرود و طنز باشد و البته به خنداندن مخاطب هم فکر کرده‌ام.

این نویسنده همچنین گفت: هیچ‌گاه مخاطب خود را دست‌کم نگرفته‌ام. مخاطب تیزهوش است و اگر در چند صفحه نخست از کتاب لذت نبرد، آن را کنار می‌گذارد. قصد نداشتم کتابی کمک آموزشی یا طنز بنویسم، بلکه همه موضوعات در خلال داستان شکل می‌گیرد. سعی می‌کردم فضای داستانی طوری باشد که مخاطب از تصور خود در آن فضا لذت ببرد.

وی در پایان خطاب به خوانندگان مجموعه داستان‌هایش، عنوان کرد: آن‌هایی که جلدهای قبلی «آبنبات دارچینی» را خوانده‌اند، می‌خواهم این خبر را بدهم که در این جلد، پدر دریا، یکی از محوری‌ترین شخصیت‌های کتاب است.

کتاب طنز «آبنبات دارچینی» نوشته مهرداد صدقی به‌زودی توسط انتشارات سوره مهر وارد بازار نشر می‌شود.

مخاطبان می‌توانند با مراجعه به سایت سوره مهر به نشانی (sooremehr.ir) نسبت به خرید این کتاب با تخفیف بیست درصد اقدام کنند و این کتاب را نیمه دوم دی‌ماه با امضای مهرداد صدقی دریافت کنند.

گفتنی است، ماجراهای کتاب «آبنبات دارچینی» بین سال‌های ۷۲ تا ۷۴ می‌گذرد و در این کتاب، محسن درگیر ماجراهای پیش‌بینی نشده‌ای می‌شود که ناخواسته بر روی زندگی خود و اطرافیانش تاثیر می‌گذارد و همین امر موقعیت‌های طنزآمیزی ایجاد می‌کند.

گفتنی است «آبنبات هل‌دار» برنده چهاردهمین جشنواره ادبیات شهید حبیب غنی‌پور، کتاب سال خراسان شمالی و در سری دوم بخون و ببر خندوانه معرفی شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

Leave a Reply