انتشار کتاب “اولین تعطیلات تابستانی من”

به گزارش کتابونه؛ کتاب «اولین تعطیلات تابستانی من» شامل خاطرات ستایش درخشنده دختری ۷ ساله، به تازگی توسط انتشارات حدیث قلم منتشر و راهی بازار نشر شده است.

نویسنده این کتاب، چندی پیش اولین تجربه تعطیلات تابستانی را درک کرده و توانسته برای اولین بار خاطرات خود را بنویسد. مدیر انتشارات حدیث قلم که این کتاب را چاپ کرده، معتقد است معمولا نویسندگان کتاب‌های کودک، افراد بزرگسالی هستند که از زبان کودکان می‌نویسند و همین امر باعث ایجاد گسل بین خواسته کودک و نویسنده می‌شود. اما کتاب «اولین تعطیلات تابستانی من» ثابت می‌کند دنیای کودکان به مراتب بزرگتر از آنی است که نویسندگان کودک تصور می‌کنند.

به گفته مسئولان نشر مذکور، بخشی از دست خط نویسنده هم در کتاب منتشر شده تا پاسخ گوی شائبه های احتمالی باشد. شاید این کتاب نمونه‌ای برای تکلیف مهارت‌محور باشد، تا خود دانش‌آموزان، جرأت نگارش ذهنیت‌های خود را برای انتقال تجربه‌های خاص خود، آن هم به صورت خلاق و واقع‌گرایانه به هم‌سن‌های خود را کسب کنند.

مطالب این کتاب در ۴ فصل گردآوری شده‌اند که به ترتیب عبارت‌اند از: برنامه‌ریزی، قدرشناسی، بهشت به سرزنشش نمی‌ارزد، انتخاب درست کلمه.

این کتاب در ۵۰ صفحه و قیمت ۶ هزار تومان منتشر شده و به خواسته نویسنده‌اش، ۵۰ درصد مبلغ فروش هر کتاب به تحصیل کودکان بی‌بضاعت اختصاص پیدا می‌کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

Leave a Reply