انتشار کتاب “پاسخ‌نامه وقف” توسط انتشارات به‌نشر

به گزارش کتابونه؛ حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار کتاب«پاسخ نامه وقف» پاسخ به پرسش هایی درباره تاریخ، فقه، حقوق، اقتصاد، جامعه شناسی و مدیریت وقف همزمان با دهه وقف خبر داد و گفت: این کتاب به قلم روح‌الله بیدرام نوشته شده است.

وی با اشاره به اینکه «پاسخ نامه وقف» در ۶ فصل تدوین شده، گفت: تاریخ وقف، فقه وقف، حقوق وقف، اقتصاد وقف، جامعه شناسی وقف و مدیریت وقف، فصل های این کتاب را تشکیل می دهند. «تاریخ وقف» در فصل نخست این کتاب به پیش از اسلام و پس از آن تقسیم بندی شده است. در فصل دوم؛ بحث «فقه وقف» به مفاهیم، واژگان، انوع وقف و شروط آن پرداخته شده که موضوعات وقف، دلایل و نمونه های آن به همراه احام وقف مورد بررسی قرار گرفته شده است.

مدیرعامل انتشارات به‌نشر در ادامه گفت: فصل سوم کتاب به «حقوق وقف» و قوانین آن اختصاص دارد. در فصل چهارم این کتاب با عنوان«اقتصاد وقف» مباحثی همچون عرضه، تقاضا و هزینه های مرتبط با وقف بیان شده است.

سعیدی فصل پنجم را «جامعه شناسی وقف» عنوان کرد و ادامه داد: کارکردها، آسیب ها و وظایفی که آحاد افراد جامعه درباره وقف بر عهده دارند، مورد بررسی قرار می گیرد. در فصل ششم و آخر این کتاب با عنوان «مدیریت وقف» به مباحث وقف در مورد اشخاص حقوقی و حقیقی پرداخته شده است. نقش عوامل طبیعی در آسیب به موقوفات و مدیریت فرهنگی وقف از دیگر مباحث این فصل است.

این کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۵ هزار تومان به چاپ رسیده است.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

 

 

 

Leave a Reply