انتصابات جدید در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

به گزارش کتابونه؛  محمدرضا زمردیان در این حکم به تجربه‌ها و سابقه‌های کاری افسون امینی اشاره و اظهار امیدواری کرده است که او در تعامل با اداره‌های کل استان‌ها، بهره‌گیری از خرد جمعی کارشناسان و مدنظر قرار دادن سیاست‌های ابلاغی به‌ویژه سیاست‌های ۱۰گانه ابلاغی مدیرعامل، در راستای وظایف محوله موفق باشد.

امینی، شاعر، کارشناس ادبیات کودک و نوجوان، نویسنده کودک، دانشجوی دکتری ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و یکی از پایه ­گذاران کارگاه‌های ادبیات مرکز آفرینش‌های ادبی کانون است و مسئولیت این کارگاه‌ها را از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۱ نیز برعهده داشت.

دبیری تحریریه مجله روشنان (نشریه تخصصی ادبیات کودکان و نوجوانان )، کارشناس و عضو شورای بررسی و خرید کتاب امور بازرگانی کانون، دبیری شورای تولید آثار نظری کانون پرورش فکری، ۳۱ سال سابقۀ فعالیت در حوزۀ شعر بزرگسال و ۲۲ سال سابقۀ فعالیت در حوزۀ ادبیات کودک و نوجوان، دبیری تحریریۀ کتاب ماه کودک و نوجوان، دبیری تحریریه مجله الفبا (نشریۀ تخصصی ادبیات مرکز آفرینش­‌های ادبی حوزه هنری و دبیری و داوری جشنواره‌های مختلف ادبی از جمله سوابق اوست.

وی همچنین تالیف و گردآوری ۹ عنوان کتاب از جمله دوست عجیب من، چی مثل چیه؟، صدایی عجیب در جنگل، کدو تنبل، ستاره‌های کویر(گردآوری مجموعه داستان جوان)، ساوالان(گردآوری مجموعه شعر جوان) و … را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

* علیرضا حسن‌زاده دبیر کمیته علمی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شد

امینی با حکم سرپرستی، جایگزین صدیقه حسن‌زاده در اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون شده است.

در حکم حسن‌زاده بر توجه و تاکید بر رعایت اصول علمی و محتوایی در ارزیابی مقالات علمی جشنواره بیست‌ویکم تاکید شده است.

علیرضا حسن‌زاده، متولد ۱۳۵۰ و دارای مدرک دکتری مردم شناسی از دانشگاه گوته آلمان است و هم‌اکنون ریاست پژوهشکده مردم‌شناسی سازمان میراث فرهنگی را بر عهده دارد.

وی دارای تالیفات متعددی در حوزه‌های مردم شناسی است که در میان آن‌ها کتاب افسانه زندگان (بیست و سه گفتار در بررسی مردم‌شناختی قصه‌های عامیانه‌ ایران) و کودکان و جهان افسانه به صورت مستقیم با حوزه کودک و نوجوان در ارتباط است.

حسن‌زاده در سال ۹۲ محقق و سرپرست پروژه تحقیقاتی تحلیل انسان‌شناختی رمان نوجوان در ایران بوده و بیش از ۱۰۰ مقاله علمی در حوزه‌های مختلف مردم شناسی از او به چاپ رسیده است.

مرحله پایانی بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال هم‌زمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

Leave a Reply