انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما

عدم رسیدگی به نمای ساختمان ها و فرسایش روز به روز بیشتر ساختمان ‌ها باعث شده که جلوه ی نا مناسبی به شهر و محل سکونت ما بدهد. وجود باران های اسیدی ، آلاینده های موجود در هوا، بی کیفیت بودن مصالح ساختمانی و … همه و همه باعث شده که عمر مفید نمای ساختمان ها کاهش یابد و بیشتر از قبل شاهد تخریب نمای ساختمان ها یا حداقل بخشی از آنها باشیم. بهترین راه جلوگیری از این خسارات استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد .

مجموعه ماندگار نانو جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز؛ همراه با نانو کردن ساختمان شما سنگ نما های شما را پیچ و رولپلاک میکند که دیگر نیازی به کار مجدد و پرداخت هزینه برای ساختمان نباشد.

عوامل موثر بر تخریب نما که نیاز به پیچ و رولپلاک سنگ نما را واجب می کند

با توجه به شرایط آب و هوایی کشورمان و وجود آلودگی هوا و ریزش باران های اسیدی و همچنین کیفیت مواد اولیه استفاده شده در معماری کشور، عوامل زیادی وجود دارد که نیاز به پیچ و رول پلاک سنگ نما را تشدید می کند.

از موارد ذکر شده می توان به نشست ساختمان ها و بناها ، کیفیت سنگ های استفاده شده در نما ، کیفیت نداشتن و فرسایش ملات پشت سنگ ، بازسازی ساختمان و … اشاره کرد که در این موارد بر اثر نشست کردن فونداسیون ، سنگ نما ممکن است به مرور دچار ترک و ریز شوند. بنابراین نیاز به پیچ و رولپلاک سنگ نما  به شدت احساس می شود .

بیشتر بدانید: رنگ آمیزی در پاکدشت

انجام پروژه های پیچ و رولپلاک سنگ نما - شرکت سپیدار عایق کاوش ماندگار نانو

پیچ و پلاک استفاده شده در پیچ و رولپلاک سنگ نما

دقت داشته باشید که پیچی که در پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده می شود باید حداقل پیچ پنج سانت گالوانیزه باشد زیرا که حداقل ضخامت سنگ نما دو سانتی متر و ضخامت ملات سه سانتی متر می باشد و باید از استحکام و ضخامت پیچ مطمئن باشیم . همچنین این پیچ در مقابل بارش باران و رطوبت زنگ نمی زند و مقاومت خود را حفظ می‌کند و به رنگ طلایی در بازار عرضه می گردند . رولپلاک هایی که در این کار استفاده می‌شود از نوع رولپلاک پروانه ای  دوباز شونده با کیفیت درجه یک می باشد زیرا که انتهای آن درون ملات سیمان باز می شود و مقاومت آن در مقابل کنده شدن را چندین برابر می‌کند.

 

نوع دریل کاری و استانداردها در  پیچ و رولپلاک سنگ نما

با توجه به نوع سنگ استفاده شده در سنگ نما ها فاصله پیچ در پیچ و رولپلاک سنگ نما متفاوت است ،  اما معمولا در نماهایی که از گرانیت و تراورتن استفاده شده است فاصله هر پیش از پیج قبلی ۵۰ سانتیمتر و در نماهای مرمر و یا نماهای رومی برای هر سنگ یک پیچ و رولپلاک به فاصله ۶۰ سانتی متری نصب میشود.

عوامل موثر در هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما

باید توجه داشته باشید که قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما برای نماهایی که کیفیت خود را از دست داده اند و نماهایی که سنگ آنها ریزش کرده است متفاوت است .

عوامل مختلفی در برآورد هزینه دخیل هستند که بدون بازدید نمای ساختمان نمی‌شود به طور دقیق برآورد هزینه کرد. اما موارد مهمی که در هزینه‌های پیچ و رولپلاک نما تاثیر دارند عبارتند از :

  • جنس و ابعاد سنگ های نصب شده در نما برای مشخص شدن تعداد و فاصله پیچ ها و نوع کاری.
  • جنس سنگ های به کار رفته شده در نما: هرچه سنگ سخت تر باشد تعداد پیچ و رولپلاک کمتری نسبت به سنگ های نرم نیاز دارد.
  • میزان سنگ های تخریب شده از نما و کیفیت سنگ های مانده روی نمای ساختمان
  • ملات و یا سیمان پشت سنگ نما : گاهی مواقع ملات پشت سنگ کیفیت کافی برای نگه داشتن وزن سنگ و پیچ و رولپلاک را ندارد. پیچ و رولپلاک باید در جای نصب شود که کیفیت سیمان پشت سر کاملا بالا و مستحکم باشد.

 

بهترین زمان خرید پیچ و رولپلاک زمانی که مشاهده میکنید نمای ساختمان شما دچار فرسایش شده و تکه هایی از سنگ سنگ نما ها دچار ترک و یا شکستگی شده اند . زیرا اگر در ابتدای این اتفاق اقدام به  پیچ ورولپلاک کردن سنگ نما نکنید ممکن سنگ های اطراف نیز ریزش کند و نمای زشتی برای ساختمان شما به ارمغان بیاورد.

هزینه ترمیم پیچ و رولپلاک سنگ نما

این موضوع را نیز در نظر بگیرید که هزینه ترمیم پیچ و رولپلاک سنگ نما بسیار کمتر از هزینه بازسازی نمای تخریب شده ساختمان می باشد و به این مهم نیز توجه داشته باشید که در صورت کنده شدن سنگ های نمای ساختمان شما، علاوه بر هزینه های جانبی بالا جهت بازسازی ، خطرات جانی بسایر زیادی شما و اطرافیان شما را نیز تهدید میکند که ممکن است عواقب آن گریبان گیر شما شود . بنابراین این هر چه دیرتر اقدام کنید هزینه بیشتری را برای خرید سنگ و پیچ و  رولپلاک باید پرداخت کنید .

Leave a Reply