بازدید رئیس مجلس و وزیر فرهنگ قطر از غرفه‌های ایران در نمایشگاه کتاب دوحه

به گزارش کتابونه ؛ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خیرمقدم به رییس مجلس و وزیر فرهنگ قطر، از حضور در این نمایشگاه ابراز خرسندی کرد.

محسن جوادی به پاس حضور مقامات قطری در غرفه‌های ایران چند جلد کتاب شعر از شاعران پارسی‌زبان به رسم یادبود به آنان اهدا کرد.

رئیس مجلس شورا و وزیر فرهنگ قطر هم ضمن قدردانی از پذیرش دعوت دوحه از سوی ناشران ایرانی برای حضور در نمایشگاه امسال به حاضران در غرفه‌های ایرانی خوش‌آمد گفتند.

محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان که به عنوان میهمان ویژه به این نمایشگاه دعوت شده است در ادامه با حضور در غرفه‌های مختلف از نزدیک روند چاپ و انتشار کتاب‌های ناشران کشورهای اسلامی را دنبال کرد.

بر اساس این خبر، بسیاری از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه کتاب دوحه که سابقه حضور در نمایشگاه‌های سالانه کتاب تهران و ارتباط با مقامات ایرانی فعال در حوزه نشر را داشتند با استقبال از معاون وزیر فرهنگ ایران، از فعالیت‌های جمهوری اسلامی در زمینه نشر کتاب به ویژه در حوزه تفکر دینی تقدیر کردند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه از ۲۹ نوامبر (۸ آذر ) به مدت ۱۰ روز در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی این کشور برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ورزش قطر که متولی برپایی این نمایشگاه است مجموعا ۴۲۷ انتشاراتی از داخل و ۳۰ کشور خارجی در نمایشگاه امسال حضور دارند.

در این نمایشگاه علاوه بر رایزنی فرهنگی ایران در دوحه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشارات احسان، دار الثقافه و الفن الایرانی و انتشاراتی کانی مهر از ایران حضور دارند.

کتاب‌هایی که شرکت‌های انتشاراتی ایرانی در این نمایشگاه عرضه کرده‌اند عمدتا شامل موضوعاتی از قبیل فرهنگ و هنر ایرانی، ادبیات، گردشگری و ایران‌شناسی است.

در نمایشگاه امسال کتاب دوحه، فدراسیون روسیه به عنوان میهمان ویژه این نمایشگاه معرفی شده است.

رضا شهریور، رایزن فرهنگی ایران استقبال مردم قطر از غرفه‌های ایران در نمایشگاه‌های سال‌های گذشته بویژه سال قبل را خوب ارزیابی کرد و  گفت : مردم قطر در گذشته سفرهای تفریحی و درمانی خود را به ایران انجام می‌دانند به همین دلیل شناخت خوبی نسبت به کشورمان دارند و امید است با تدوام همکاری‌های فرهنگی دو کشور ، زمینه‌های آشنایی جوانان این کشور همانند پدرانشان با تمدن ایران اسلامی فراهم شود.

انتهای پیام

Leave a Reply