بررسی کارنامه‌ مولوی‌پژوهی در سال گذشته

 نشست ویژه‌ شهر کتاب در روز یکشنبه ۸ مهر ساعت ۱۶ و در روز بزرگداشت مولوی، به بررسی کارنامه‌ مولوی‌پژوهی در یک سال گذشته و دو کتاب «کیمیا، دست‌پرورده‌ حرم مولانا» نوشته‌ غلامرضا خاکی و «بی‌من مرو» نوشته‌ اعظم نادری که به کج‌فهمی‌ها از زندگی وآثار و افکار شمس و مولانا می‌پردازد، اختصاص دارد.

این نشست با حضور دکتر ایرج شهبازی، دکتر محمودرضا اسفندیار، دکتر غلامرضا خاکی و اعظم نادری در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

در خبر برگزاری این نشست عنوان شده است: «مثنوی‌ معنوی» عمیق‌تر و غنی‌تر از آنی است که به نظر می‌رسد و مولوی شاهکاری آفریده است که قرن‌هاست در باب این اثر بحث و گفت‌وگو شده و هنوز کمتر کسی است که عمق این اثر جاودان را دریافته باشد. هر سال آثار فراوانی در باب تحلیل و شرح مثنوی و دیگر آثار مولانا نوشته و منتشر می‌شود و می‌توان گفت که کارنامه‌ مولوی‌پژوهی پربرگ و بار است و در دو دهه‌ گذشته آثاری به صورت رمان یا پژوهش انتشار یافته که کج‌فهمی‌ها و کژتابی‌هایی در آن دیده می‌شود و ضروری است که این‌ آثار نقد و بررسی شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

 

Leave a Reply