برگزاری شب شعر تخصصی ضدآمریکایی در شهرستان ادب

به گزارش کتابونه؛  ششمین شب از شب‌های شعر مقاومت با عنوان «هر چه فریاد»، عصرِ دوازدهم آبان ۱۳۹۷ در موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب برگزار می‌شود. شاعران سرشناس انقلاب در این برنامه، سروده‌های خود را در پاسداشت شهیدان مبارزه با آمریکا و استکبار جهانی و درباره آغازِ دورانِ افول این امپراطوری برای حاضران می‌خوانند.

دومین «هر چه فریاد» که از ساعت ۱۸ آغاز می‌شود به صورت نمادین شبی را انتخاب کرده است که فردای آن، روز تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده و روز مبارزه با استکبار جهانی است. عنوان این برنامه از گفته مشهور امام خمینی گرفته شده است که فرمودند: «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید».

نخستین هرچه فریاد دوازدهم آبان‌ماه سال ۱۳۹۵ در موسسه شهرستان ادب برگزار شده بود. امسال هم این برنامه با حضور شاعران برجسته کشور در همین موسسه برگزار خواهد شد.

گفتنی‌ست پیش از این پنج شب از «شب‌های شعر مقاومت» به همت موسسه شهرستان ادب برگزار شده بود و با استقبال گسترده شاعران و مخاطبان ادبیات همراه شده بود. نخستین شب از شب‌های شعر مقاومت همزمان با روز جهانی مقاومت (۲۴ مرداد ۱۳۹۵) با گرامیداشت حجه الاسلام «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر مسلمانان نیجریه و شهیدان مظلوم نیجریایی در شهرستان ادب برگزار شد. در آن برنامه شیعیان و مبارزان نیجریایی، شاگردان شیخ زکزاکی و همچنین شاعران انقلابی ایرانی در شهرستان ادب حضور یافتند.

دومین شب از شب‌های شعر مقاومت با عنوان «حج‌های ناتمام» (۰۸ مهر ۱۳۹۵) میهمانِ شاعران انقلابی اصفهان بود و به موضوع پاسداشت شهدای صحرای منا و شهدای صحرای کربلا پرداخت. سومین شب از شب‌های شعر مقاومت با عنوان «هرچه فریاد» شب سیزدهم آبان‌ماه (۱۲ آبان ۱۳۹۵) و به پیشواز روز استکبارستیزی با موضوع شعر ضدآمریکایی در موسسه شهرستان ادب برگزار شد. چهارمین شب از شب‌های شعر مقاومت ، با عنوان «از سرگذشت» ویژه گرامی‎داشت حماسه شهید محسن حججی و شهدای مدافع حرم (۲۷ مرداد ۱۳۹۶) در معراج الشهدا و در کنار پیکرهای پاک شهدای مدافع حرم با حضور بانوان عضو دوره آفتابگردان‌ها برگزار شد. و پنجمین شب از شب‌های شعر مقاومت نیز با عنوان «تهران بیروت» با حضور شاعران برجسته ایرانی و لبنانی و جمعی از چهره‌های درخشان فرهنگ و هنر مقاومت (۱۲ خرداد ۱۳۹۷) با موضوع شعر مقاومت و شعر ضداسرائیلی در موسسه شهرستان ادب برگزار شد.

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply