برگزاری مراسم رونمایی از کتاب “شهربانو” در فروشگاه کتاب به‌نشر

به گزارش کتابونه ؛ مراسم رونمایی از کتاب «شهربانو» نوشته مریم قربان زاده امروز چهارشنبه ۱۹ دی با حضور سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع)، در فروشگاه کتاب به‌نشر برگزار می‌شود.

در این مراسم که این مراسم با همکاری نشر ستاره‌ها، فرهنگسرای پایداری مشهد و انتشارات آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، علاوه بر نویسنده اثر، سعید تشکری دیگر نویسنده مشهدی هم حضور خواهد داشت.

کتاب «شهربانو» توسط نشر ستاره‌ها منتشر شده و ظرف یک سال به چاپ چهارم رسیده است. این اثر روایت‌گر برش‌هایی از ۲۰ سال زندگی یک مادر ۸۰ ساله است که از همه سال‌های جوانی‌اش، همین برش‌ها را غنیمت نگه داشته تا برای ما بگوید. «شهربانو» یکی از آثار حوزه دفاع مقدس است که از زاویه نگاه مادران به جنگ می‌پردازد.

در بخشی از این اثر می‌خوانیم:

وقتی مادر شدی این دل‌شوره‌ها می‌شوند مثل نفس کشیدنت. اول فکر می‌کنی همین ۵ ماه و ۶ ماه و ۲ سال و ۴ سال و ۷ سال که بگذرد راحت می‌شوی اما راحتی ندارد. خوشی دارد اما راحتی نه. دل‌شوره اول که برای آروق و تب و گرمی و سردی بچه است با خود بچه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. راحتت کنم مادر بودن، بدون دل‌شوره‌ی بچه‌ها اصلا صفایی ندارد. البته عبدالله هم چشم انتظار برگشت ابراهیم بود اما مثل من بروز نمی‌داد. نمی‌دانم شاید حس می‌کرد پشت‌اش کمی خالی شده شاید هم مثل کسی شده بود که عصایش ترک برداشته. نمی‌دانم ولی هر چه بود او هم بی‌تاب برگشتن ابراهیم بود. یک بار توی جمع‌مان گفت: خدا نگهدار ابراهیم باشد کار خوبی کرد همین سیم‌های برق را با لوله خرطومی پوشاند وگرنه توی باران امسال حتما می‌پوسیدند.

مراسم رونمایی از این کتاب امروز چهارشنبه ۱۹ دی از ساعت ۱۷ در فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات به‌نشر واقع در مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بزرگمهر برگزار می‌شود.

Leave a Reply