برگزاری نشست “جایگاه سنایی‌پژوهی در ادبیات تطبیقی و مطالعات ایران‌شناسی”

به گزارش کتابونه؛ نشست «جایگاه سنایی‌پژوهی در ادبیات تطبیقی و مطالعات ایران‌شناسی» در قالب یکی از سلسله‌نشست‌های درس‌گفتارهایی درباره سنایی، فردا چهارشنبه ۲۱ آذر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

سنایی‌پژوهی درحوزه‌ پژوهش‌های تطبیقی و مطالعات ایران‌شناسی، فراز و نشیب‌ها و پستی و بلندی‌هایی داشته است. از این رو، سنایی‌پژوهی در این حوزه، نیازمند آسیب‌شناسی جدی است و بنا به دلایلی، به‌رغم تأثیر حکیم سنایی بر فرهنگ و اندیشه‌ ایرانی، در مطالعات تطبیقی، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در این میان، کتاب «حکیم اقلیم عشق» نوشته‌ پروفسور دوبروین استاد دانشگاه لیدن هلند، دریچه‌های جدیدی فراروی پژوهشگران سنایی‌پژوهی گشوده که از نظر گستردگی، نکته‌بینی و روش‌پژوهش، بسیار در خور توجه است.

چهل‌وهشتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ سنایی به بررسی «جایگاه سنایی‌پژوهی در ادبیات تطبیقی و مطالعات ایران‌شناسی» اختصاص دارد که با سخنرانی مهیار علوی‌مقدم (عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری) برگزار می‌شود.

این برنامه فردا چهارشنبه ۲۱ آذر از ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply