برگزاری ۳ مسابقه بزرگ کتابخوانی با ویژگی صرف مخاطب‌محور در هفته دفاع مقدس

در اولین ابتکار به صورت محله‌محور، کتاب «بچه‌های کفیشه» خاطرات  سردار مکی یازع از دلاوری‌های مردمان محله کفیشه آبادان  در دوران محاصره شهر،  در پنجم مهرماه و  در سالروز شکست حصر آبادان در بین تمامی  ساکنان خانه‌های این محله به صورت رایگان توزیع  خواهد شد.
در دومین ابتکار به‌صورت یگان‌محور  کتاب «روزهای بی آینه» خاطرات منیژه لشکری، همسر خلبان شهید حسین لشکری در بین تمامی همسران خلبانان  و کادر پایگاه‌های هوایی بوشهر، دزفول و  تهران در حال توزیع است.
در سومین ابتکار به‌صورت استان‌محور ۲۲هزار جلد  از چهار کتاب خاطرات «وقتی مهتاب گم شد» به روایت شهید علی خوش‌لفظ، «خداحافظ سالار» به روایتگری همسر شهید حسین همدانی، «آب هرگز نمی‌میرد» به روایتگری جانباز محمد سلگی و کتاب «پیغام ماهی‌ها» خاطرات شهید حسین همدانی  از قهرمانان و شهدای شاخص استان همدان که قبلا در میان تمامی  معلمان این  استان توزیع شده، به مرحله دریافت برگه‌های پرسشنامه رسیده که در آبان ماه نتایج اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، تفاوت این نوع مسابقات، تاکید  بر مرجع کردن فرهنگ دفاع مقدس به‌صورت غیرکلیشه‌ای و دقیقا مرتبط با گروه مخاطب است تا با استفاده از غریزه همذات‌پنداری، ارتباط واقعی‌تری بین اثر و خواننده برقرار شود.
این مسابقات به‌صورت  مردمی و با همراهی  هنرمندانی همچون پرویز پرستویی با همکاری حوزه هنری کشور، حوزه هنری  و آموزش و پرورش استان همدان،  فرماندهان و کادر پایگاه‌های هوایی بوشهر، دزفول و تهران و نیز یاری عقیدتی سیاسی نهاجا انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

Leave a Reply