تاکید وزیر ارشاد بر تعمیق ارتباط نمایشگاه بین المللی قرآن با رسانه

سید عباس صالحی روز شنبه در چهل و هشتمین نشست کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی و ترویجی قرآن و عترت، گفت: باید کاری کنیم که این رویداد بزرگ معنوی و قرآنی همه ساله به بهترین شکل و در شان جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

صالحی با اشاره به نظرات و پیشنهادات ارائه شده در این نشست بیان داشت: امیدوارم بتوانیم به گونه ای اقدام کنیم که فضای ارتباطی در نمایشگاه به حد مطلوب تقویت شده و سطح آن ارتقا یابد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: باید کاری کنیم که در پایان فعالیت های قرآنی از جمله این نمایشگاه، هیچگاه شرمنده این کتاب آسمانی و ائمه عصمت و طهارت (ع) نشویم.

صالحی با توصیه به دست اندرکاران نمایشگاه بین المللی قرآن برای بهره گیری از تجربه های گذشته و جمع بندی نظرات و پیشنهادات ارائه شده، اظهار داشت: نباید بعد از پایان نمایشگاه که از مهم ترین اتفاقات قرآنی کشور است خیالمان راحت شده و کارها رها شود.

وی بر ضرورت شروع فعالیت هر چه سریعتر دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین المللی قرآن به منظور پیشبرد جدی امور مربوطه تاکید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز به کار شورای سیاستگذاری نمایشگاه قرآن از هفته جاری خبر داد و افزود: باید رویکرد اصلاح و تقویت و ارتقای نمایشگاه بعدی را همواره مدنظر قرار دهیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه نمایشگاه بین المللی قرآن فقط متعلق به معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد نیست، اظهار داشت: این رویداد، نمایشگاه بین المللی قرآن جمهوری اسلامی است و با این نگاه باید با آن ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم هر سال در تراز متفاوتی از سال‌های قبل به آن بپردازیم.

صالحی خواستار توجه شورای سیاستگذاری نمایشگاه قرآن به عمیق تر شدن ارتباط این رویداد معنوی و رسانه ها شد.

چهل و هشتمین نشست کمیسیون توسعه فعالیتهای تبلیغی و ترویجی قرآن به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور معاونان وی و نمایندگان دستگاه های مربوطه از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حوزه علمیه و سازمان دارالقرآن در سالن کنفرانس وزارت ارشاد برگزار شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply