تجلیل از برترین‌های کتاب‌های کشاورزی در ایام هفته کتاب

به گزارش کتابونه؛ طیبه شهمیرزادی درباره برنامه‌های سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی در بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: هر سال مراسم هفته کتاب در این مجموعه با حضور وزیر جهاد و کشاورزی،‌ معاون وزیر و رییس سازمان برگزار می‌شود.

او افزود: در این مراسم از برترین‌های کتاب‌های کشاورزی، مجلات علمی-پژوهشی،‌ کتابداران، کتابخانه‌ها و افرادی که نشریه ترویجی در حوزه کشاورزی تهیه کرده‌اند و دارای بالاترین امتیاز در سامانه اطلاعاتی ما هستند، تجلیل می‌شود. همچنین این سازمان رونمایی از سامانه‌های مرتبط با منابع و کتاب اطلاعاتی را دارد که امسال نیز سامانه آرشیو همایش‌ها و کنفرانس‌های کشاورزی در هفته کتاب رونمایی می‌شود.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی  با اشاره به دیگر برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب گفت: از دیگر برنامه‌ها می‌توان به برگزاری مسابقه کتاب خوانی، ‌اجرای طرح «کتابگرد؛ کتابت را جای بگذار»،‌ برگزاری نمایشگاه کتاب و منابع چند رسانه‌ای که گاها۲۰-۱۵ روز بیشتر از زمان هفته کتاب تمدید می‌شود، ‌اشاره کرد.

وی سپس بیان کرد: بازدید کارکنان سازمان از کتابخانه‌های بزرگ و معتبر کشور، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای ترویج کتاب خوانی و برگزاری کارگاه آموزشی و یا نشست با کتابداران و اطلاع رسانان سازمان تحقیقات از برنامه‌های در نظر گرفته شده سازمان برای این دوره است.

شهمیرزادی همچنین یادآور شد: همچنین ما هر سال یک شعاری را همگام با شعار ستاد برگزاری هفته کتاب در نظر می‌گیریم که در تمامی مدت برگزاری هفته کتاب بر سر برگ مکاتبات اداری و بنرها و پوسترها برای ترویج کتاب و کتاب خوانی نصب می‌کنیم.

 او درباره دیگر فعالیت‌های این سازمان با موضوع کتاب و کتابخوانی گفت: افراد سازمان تحقیقات همگی محقق هستند و ما دسترسی به منابع اطلاعاتی محققان و دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی و مجلات را برای تحقیقات و مطالعه فراهم می‌کنیم. در سازمان تحقیقات کشاورزی حدود ۱۱۰ انتشارات و کتابخانه داریم که یکی از آن‌ها کتابخانه مرکزی بوده ولی در تمامی مراکز و موسسات مرتبط نیز کتابخانه‌هایی برای تحقیقات و دسترسی به اطلاعات محققان و پژوهشگران وجود دارد.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی در پایان درباره برنامه‌های مفید و موثر سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی برای فرهنگ سازی مطالعه در میان مردم خاطرنشان کرد: در سازمان یک معاونتی تحت عنوان «معاونت ترویج و آموزش» وجود دارد که اگر حضور فعالی در زنجیره میان سازمان تحقیقات و کشاورزان و بهره برداران داشته باشد می‌تواند بسیار موثرتر واقع شود. به نظرم مروجین سازمان تحقیقات با تدارک برنامه‌های ویژه و مهم هفته کتاب می‌توانند تاثیر بسیار مهمی در ارتباط بین سازمان و کشاورزی ایران داشته باشند.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

Leave a Reply