ترجمه کتاب “۵۰ ایده مهم درباره آینده که شما باید بدانی” راهی بازار نشر شد

به گزارش کتابونه؛ سید احمد میرزاده معاون تولید به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: مجموعه«۵۰ ایده مهم درباره آینده که شما باید بدانید» نوشته ریچارد واتسون به‌تازگی با ترجمه محمدرضا موحدیان توسط به‌نشر منتشر و راهی بازار نشر شده است.

وی افزود: این کتاب در ۵۰ فصل و با موضوعاتی همچون جنگ‌های سایبری و هواپیماهای بدون سرنشین، جنگ‌های آبی، کاهش منابع، کشاورزی دقیق، شهرهای هوشمند، نسل بعدی حمل و نقل، هوش مصنوعی، ژنومیک شخصی، ترابشریت، انرژی خورشیدی از فضا، بهره‌برداری از ماه، آسانسورهای فضایی، ششمین انقراض بزرگ، حضور جاودانه خدا و… به تکنولوژی‌های جدید و اکتشاف‌های علمی در این موضوعات و ایده‌های مهم در هر یک از این حوزه‌ها می‌پردازد.

معاون تولید انتشارات به‌نشر ادامه داد: به‌نشر از مجموعه «۵۰ ایده مهم که شما باید بدانید»، تاکنون مجموعه‌های دیگری با عناوین «۵۰ ایده مهم درباره مدیریت که شما باید بدانید»، «۵۰ ایده مهم درباره اقتصاد که شما باید بدانید» و ««۵۰ ایده مهم درباره مغز که شما باید بدانید» را منتشر کرده است. «۵۰ ایده مهم درباره مدیریت که شما باید بدانید» نوشته ادوارد راسل والینگ با ترجمه سجاد فلاحتی است که در آن تلاش شده نه‌تنها مواردی از جمله راهبردهای کلی مدیریت را به خواننده ارائه دهد بلکه ایده‌های متنوع را نیز در خصوص مباحثی همچون شیوه‌های برنامهریزی، رقابت و انگیزش مطرح می‌کند.

میرزاده گفت: «۵۰ ایده مهم درباره اقتصاد که شما باید بدانید» که توسط ادموند کانوی نوشته شده و سعید فضایلی هاشمی آن را به فارسی ترجمه کرده، زمینه‌ای فراهم می‌کند تا خواننده ناآشنا با علم اقتصاد بدون درگیر شدن با حجم انبوهی از اعداد و آمار و جزئیات فنی و پیچیده اقتصادی در پایان هر بخش با یک دیدگاه نو یا یک مفهوم تازه آشنا شود و علاوه بر دانشجویان رشته اقتصاد، فعالان اقتصادی می‌توانند بدون‌نیاز به مطالعه منابع متعدد و صرف زمان طولانی، اصول پایه اقتصاد را بهتر بشناسند.

وی همچنین گفت: «۵۰ ایده مهم درباره مغز که شما باید بدانید» نیز توسط محب کاستاندی نگارش که توسط محمدرضا فیاضی بردبار و آرش عسکری نوغانی ترجمه شده و با وجود شگفت‌انگیزبودن و بدیعیات نکاتی که در این کتاب آمده بسیار نرم و موجز، قابل فهم و درک است و مخاطب به درک و شناخت جدیدی از مغز می‌رسد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

Leave a Reply