توافق ناشران ترکی و صربستانی برای چاپ کتاب های ایرانی

به گزارش کتابونه؛ بر اساس مذاکرات صورت گرفته میان آژانس ادبی پُل با ناشرانی از کشورهای ترکیه و صربستان در محل برگزاری سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول، توافق برای چاپ ۲۵ عنوان کتاب ایرانی در این دو کشور انجام شد.

بر اساس این گزارش، این قرارداد میان آژانس یادشده از ایران و انتشاراتی‌های «داملا»، «زنگین» و «نار» از کشور ترکیه و همچنین «آتوپیا» از کشور صربستان امضا شده است.

کتاب‌هایی هم که قرار است به زبان‌های خارجی در کشورهای ترکیه و صربستان ترجمه و نشر شوند، از ناشرانی مانند چشمه، شهرستان ادب، زنبور، قدیانی، سوره مهر، افق، محراب قلم و نردبان است.

این گزارش می‌افزاید: کشورهای ازبکستان، مکزیک، ایتالیا، آذربایجان، ایرلند و چند کشور دیگر نیز برای چاپ آثار ایرانی علاقه‌مندی خود را نشان داده‌اند و مذاکرات اولیه با این کشورها برای چاپ کتاب‌های ایرانی انجام‌شده است.

در سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول که از ۱۹ آبان ماه آغاز شده و همچنان در حال برگزاری است، ایران غرفه‌ای ۱۲ متری دارد که در دومین روز برگزاری این نمایشگاه، «آی گون»، مدیر نمایشگاه‌های خارجی وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه در اینن مکان حضور یافت و از نزدیک با مسئول غرفه ایران در خصوص حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت‌وگو کرد.

بخش بین‌الملل سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول فردا (۲۲ آبان) به کار خود پایان می‌دهد.

Leave a Reply