حسینی :از نمایندگان مجلس خواستاریم تا کمک کنند بودجه حوزه فرهنگ رشد پیدا کند

به گزارش کتابونه؛ سیدهادی حسینی در آیین افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب در ۳۲ منطقه‌ کشور پیش‌بینی شده و حتی در سال‌جاری توصیه شده که این نمایشگاه در شهرستان‌هایی غیر از مراکز استان‌ها نیز برپا شود.

او با بیان این‌که کتاب سبب ماندگاری اندیشه، تفکر و دین است، افزود: خداوند متعال به برخی از پیامبرانش کتاب داده و همین کتاب باعث ماندگاری نام و تفکر پیامبران شده است.

حسینی با بیان این‌که خداوند متعال به مسلمانان کتاب کامل را اعطا کرده که سراسر آن درس زندگی است، افزود: هر انسانی که بهره‌ای از قرآن کریم ببرد، موفق خواهد شد.

معاون پارلمانی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این‌که جهانیان، ایران را با فرهنگ و ادبش می‌شناسند، بیان کرد: ایران قطب فرهنگ است و اگر این حوزه تقویت شود در سایر موارد نیز موفق عمل خواهیم کرد و همه با یک جامعه فرهنگی متمدن روبه‌رو می‌شوند که کار همه مدیران را راحت می‌کند.

او با اشاره به وضعیت پروژه‌های استان نیز تاکید کرد: در این سفر از پروژه‌های نیمه‌تمام استان بازدید کردیم و آن‌ها را پیگیری می‌کنیم تا ان‌شاءالله تکمیل شوند.

حسینی در ادامه از مسئولان استانی خواست تا همت کرده و کمک کنند تا مقداری از کتاب‌های ناشران نمایشگاه کتاب تبریز خریداری و به کتابخانه‌های روستایی منتقل شود.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از ۲۹ مهر تا چهارم آبان‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپاست.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

Leave a Reply