خریداری رایت کتاب “مفاتیح‌الحیات” توسط انتشارات اون‌سوز ترکیه

به گزارش کتابونه؛ انتشارات اون‌سوز ترکیه رایت کتاب «مفاتیح‌الحیات» اثر آیت‌الله جوادی آملی را خریداری کرد،‌ قرار است این کتاب به زبان ترکی استانبولی ترجمه شود.

بنا به گفته مجید جعفری اقدم مدسر آژانس ادبی پل قرارداد نهایی برای فروش رایت این اثر به امضا رسیده و قرار است این کتاب مشمول طرح گرنت شود.

«مفاتیح‌الحیات» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های موسسه بین‌المللی نشر اسراء است که تاکنون به زبان‌های مختلفی ترجمه شده و بیش از ۲۵۰ چاپ را سپری کرده است،‌ این کتاب همواره یکی از پرفروش‌های نمایشگاه کتاب تهران در دوره‌های مختلف بوده است.

محتوای کتاب ارزشمند «مفاتیح الحیات» برگرفته از آیات قرآن و روایات معصومین(علیهم السلام) است. در این اثر بیش از شش هزار روایت نقل شده است. این کتاب که در فصول مختلف به نوعی بیانگر سبک زندگی اسلامی از منظر آیات و روایات است، همواره به عنوان یکی از کتاب‌های پرمخاطب از ابتدای نشر تاکنون بوده است.

آیت‌الله جوادی آملی این اثر را در ۵ بخش بیان کردند که بخش اول به «تعاملات انسان با خود» که درباره تکبر، تدبر، یادگیری و دانش اندوزی است، همچنین بخش دوم این کتاب به «یادگیری و دانش اندوزی» اختصاص دارد که این مرجع عالیقدر در این بخش به اهمیت دانش اندوزی، یادگیری علوم مورد نیاز، آداب تعلیم و تعلم و برخی از علوم مورد نیاز پرداخته است.

فصل سوم کتاب «مفاتیح‌الحیات» به «کار و تلاش» مربوط می‌شود که در این بخش اهمیت کار و تلاش، کارگری انبیاء و امامان، سحرخیزی و کار و مدیریت در کار بیان شده است. فصل چهارم به «حفظ تن و حرمت اضرار به نفس» اختصاص دارد که اهمیت حفظ جان و سلامت، عوامل سلامت، پرهیز از آسیب رساندن به بدن، پیشگیری از بیماری‌ها، برخی از شیوه‌های درمان و پرهیز از درمان با حرام از بخش‌های این فصل به شمار می‌رود.

بخش دوم کتاب «مفاتیح الحیات» به «تعامل انسان با همنوعان» بخش سوم به «تعامل مردم و نظام اسلامی»، بخش چهارم به «تعامل انسان با حیوان» و بخش پایانی به «تعامل انسان با خلقت زیست محیطی» اختصاص داشته که در بخش پایانی نکاتی درباره آب و هوا و خاک حاصلخیز، درختکاری و جنگل‌ها، فضای سبز و مراتع و باد و باران نیز بیان شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

Leave a Reply