دیوان حافظ صرفا برای زیبایی کتابخانه‌ها کاربرد دارد

جلیل مسعودی فرد با اشاره به بزرگداشت روز حافظ (۲۰ مهرماه) بیان کرد: حافظ از بزرگترین شاعران زبان فارسی است که در سطح جهانی نیز شهرت دارد و در شعرهایش به نیاز اساسی انسان توجه ویژه داشته است.

او در ادامه افزود: حافظ در سخت‌ترین دوران گذشته زندگی کرده اما با تمام مشکلات ناامید نشده و به فعالیت خود ادامه داده است، از همین جهت می‌توان او را الگوی بسیار خوبی برای افرادی دانست که تسلیم شدن را بهترین راهکار می‌دانند.

دکتر مسعودی فرد اظهار کرد: حافظ عزت نفس ویژه‌ای داشت و با رشد تواناهایی خود به این عقیده رسیده بود که در فعالیت‌ها و رشد افراد عوامل بیرونی نقش دارد، اما سهم بیشتر آن به عوامل درونی انسان باز می‌گردد؛ حافظ می‌گوید نباید از درون خود غافل شد و به بیگانه رجوع کرد.

او تصریح کرد: عمق سخن حافظ برای همگان قابل فهم نیست از همین جهت شاید علاقه به خواندن اشعار حافظ نیز زیاد نباشد اما فهم این اشعار نیاز به بالا بردن اطلاعات و افزایش مطالعات دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور بجنورد اظهار کرد: در این راستا متاسفانه برگزاری سمینارها و جلسات نیز آن‌چنان که باید موثر نبوده است و برای بالا بردن مطالعه افراد بهتر است این فرهنگ‌سازی از مدارس و دانشگاه شروع شود.

به گفته او، تمام کشورهای پیشرفته قدر داشته‌های خود را دانستند و از آن استفاده کردند، بهتر است ما نیز در کشور خود قدر داشته‌هایمان را بدانیم و از آن‌ها بهره ببریم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

 

Leave a Reply