رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی : قانون جدایی بازنشستگان از پست های مدیریتی شامل حال من نمی شود

اشرف بروجردی با اشاره به موضوع قانون اصلاح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در پست های مدیریتی کشور، افزود: هم اکنون به عنوان مامور از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حکم چهار ساله رئیس جمهوری به عنوان رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مشغول فعالیت هستم و حدود یک سال و نیم از این زمان سپری شده است.

وی با اشاره به رسانه ای کردن اینگونه موضوعات و معرفی و پررنگ کردن برخی افراد ازجمله بنده، گفت: برخی به دنبال انجام وظیفه و رسالت رسانه های خود نبوده بلکه به دنبال مطرح کردن و جلب توجه مخاطبان بسوی خود و رسانه های خاص هستند.

بروجردی تاکید کرد: برخی افراد و رسانه ها بجای اینکه بدون اطلاعات قبلی اقدام به انتشار و بیان مطلبی درباره افراد باشند که صحت ندارد ابتدا اجازه دهند قانون از مجرای خاص خودش روال عادی را طی کند.

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری در عین حال تصریح کرد: البته برخی افراد هم در اینگونه فضاها بیشتر تلاش می کنند با اشخاصی که در پست های مهم و مدیریتی منصوب شده اند که خوشایند آنها نیست به نوعی با این رفتار تمام فکر و ذکرشان این است که خبری جدید را منعکس کنند که فلانی با توجه به مصوبه جدید بزودی عزل و از جایگاهش خداحافظی خواهد کرد.

بروجردی با بیان اینکه همواره بر این مهم تاکید داشته و دارم که در کنار تجربه گرایی باید جوان گرایی را نیز داشته باشیم ، اظهار داشت: بسیار کار شایسته و پسندیده ای است که جوانان با تجربه در پست های مدیریتی و مهم کشور مشارکت کنند.

به گفته مشاور فرهنگی رئیس جمهوری تجربه بدست آمده این کشور از مسیر۴۰ ساله گذشته به آسانی بدست نیامده است لذا باید با آموزش نیروهای جوان این تجربیات حاصله را به آنها برای اداره کشور در مسیر پیشرفت و تعالی منتقل کنیم.

رئیس کتابخانه ملی در عین حال گفت: براین باورم تجربه گرایی و جوان گرایی با هم و درکنار هم می توانند مثمرثمر بوده و از آسیب های جدی خالی شدن پست های مهم و مدیریتی کشور جلوگیری کند.

بروجردی اضافه کرد: دولت در عین حال باید با میدان دادن به جوانان، رصد آنها و حمایت های جدی، گامهای موثری برای ادامه راه خود در نیل به اهداف از پیش تعیین شده بردارد.

به دنبال تصویب و ابلاغ قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در پست های دولتی، برخی رسانه ها پیش دستی کرده و بدون تحقیق و بررسی در خصوص افراد فعال فعلی در برخی از پست های مدیریتی دولت اقدام به رسانه ای کردن آن کرده اند که منجر به واکنش بسیاری از اشخاص و مسئولان شده است.

منبع : ایرنا

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply