رونمایی از ترجمه ترکی کتاب “دا”

به گزارش کتابونه؛ غرفه جمهوری اسلامی ایران در سی و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول در سالن بین‌الملل این نمایشگاه  از امروز فعالیت خود را آغاز کرد.

این غرفه به همت مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و با مشارکت آژانس ادبی و ترجمه پل و همکاری نزدیک نمایندگی فرهنگی ایران در استانبول برای اجرای برنامه‌های زیر به مدت چهار روز فعالیت خواهد داشت:

۱-نمایش و معرفی  بیش از ۳۰۰ عنوان از آثار ایرانی و اسلامی متعلق به بیش از ۴۰ مؤسسه انتشاراتی از جمله انتشارات سوره مهر، شهرستان ادب، قدیانی، محراب قلم، افق، مدرسه، نردبان، ساز و کار، چشمه، امیرکبیر و… در موضوعات ادبیات معاصر، ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کودک و نوجوان، مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی

۲-قرار ملاقات با ناشران ترک و دیگر ناشران خارجی برای مذاکره جهت معرفی آثار و بازاریابی برای واگذاری کپی رایت آثار ایرانی

۳-برگزاری نشست معرفی ادبیات پایداری و دفاع مقدس ایران، به همراه رونمایی از نسخه ترکی استانبولی کتاب «دا»  با حضور نویسندگان و ناشران ایرانی و ترکیه‌ای به همت نمایندگی فرهنگی ایران در استانبول. این نشست با همکاری رایزنی فرهنگی و آژانس ادبی پل و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی برگزار می‌شود. خدیجه یلماز، مترجم کتاب به زبان ترکی و ناشر ترکیه‌ایی کتاب نتشارات کوثر نیز حضور خواهند داشت. در این مراسم مجید جعفری‌اقدم و علی اصغر عزتی‌پاک نیز سخنرانی خواهند کرد.

۴-عرضه کتاب‌های نفیس ایرانی

۵- ملاقات و مذاکره با نهادهای فرهنگی و ادبی ترکیه برای بررسی امکان‌های همکاری دو جانبه بین صنعت نشر ایران و ترکیه

۶- معرفی نمایشگاه کتاب تهران

۷- معرفی طرح حمایت از ترجمه و نشر آثار ایرانی در ترکیه

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply