“زن‌ها همیشه همین طور هستند” به کتاب‌فروشی‌ها رسید

مجموعه داستان کوتاه «زن‌ها همیشه همین طور هستند» با ۱۵ داستان کوتاه توسط انتشارات صدای معاصر منتشر شد.

دومین مجموعه داستان کوتاه امیر پروسنان نیز همانند کتاب قبلی او به مفاهیم اجتماعی و انسانی می‌پردازد. مفاهیمی مانند عشق و نفرت تا اتفاقات تاریخی و مناسبات میان انسان‌ها در داستان‌های این مجموعه به چشم می‌خورد.

پروسنان درباره این مجموعه داستان گفت: دومین مجموعه داستان من مانند مجموعه قبلی بر ارتباط انسان‌ها تمرکز ویژه‌ای دارد. در این داستان‌ها که طی سه سال اخیر نوشتم، تلاش کردم جنبه‌هایی از مناسبات انسان‌ها را نشان دهم که شاید تا حدی در کتاب‌هایی که این روزها می‌خوانیم مورد غفلت واقع شده است.

این داستان نویس، ادامه داد: به علت خبرنگار بودنم، واقعیت‌های زیادی را می‌بینم و می‌نویسم که نمی‌شود در قالب مصاحبه و گزارش نوشت. در نتیجه بسیاری از این اتفاقات در ذهنم رسوب می‌کند و بعدتر به شکل داستان خودش را بروز می‌دهد.

وی بیان کرد: یکی از کارکردهای اصلی داستان همین است که واقعیت‌های جهان و پیرامون را در زمان نوشته شدن در قالبی مورد توجه مردم، ارائه دهد و نظر و توجه را به شکلی ویژه جلب کند.

پروسنان گفت: داستان کوتاه مدرن‌ترین شیوه انعکاس مشکلات و معضلات روابط انسانی است و باید نگاه ویژه‌ای به این شیوه روایت داشت. هرچند متاسفانه بسیاری از ناشران کشور در چاه انتشار رمان افتادند، اما هنوز داستان کوتاه حرفه‌ای‌ترین شیوه روایت معضلات اجتماعی و روابط انسانی در جهان مدرن است.

گفتنی‌ است دومین مجموعه داستان کوتاه امیر پروسنان با عنوان «زن‌ها همیشه همین طور هستند» از طرف انتشارات صدای معاصر و با قیمت ۱۵ هزار تومان به تازگی منتشر شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

Leave a Reply