ساخت کتابخانه روستای رمین چابهار با مشارکت خیران

به گزارش کتابونه؛ سید عباس صالحی روز جمعه در بازدید از کتابخانه بهار روستای رمین چابهار اظهار کرد: بسیار ارزشمند است که در روستای ساحلی و محروم رمین چنین کتابخانه ای از سوی دوستداران کتاب برای بهره مندی دانش آموزان این منطقه ایجاد شده است.

وی گفت: برای حمایت از دوستداران کتاب، کتابخانه روستای رمین که اکنون کانکسی است با مشارکت خیران به در سازه ای مجهز ساخته می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روستای رمین در بحث کتابخوانی در کشور حرفی برای گفتن دارد و چندین مقام کشوری کسب کرده است.

وی تصریح کرد: تحویل کتاب به صیادان و قشرهای مختلف مردم نوعی حرکت فرهنگی خوب در افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در چابهار است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این آیین گفت: مردم چابهار نقش مهمی در کارهای فرهنگی و ادبی دارند و مشارکت آنان در راه اندازی کتابخانه کانکسی رمین قابل تقدیر است.

احمد علی موهبتی افزود: خیران در بحث راه اندازی کتابخانه های سیار در روستاها و مناطق محروم سیستان و بلوچستان نقش پر رنگ تری را ایفا کنند.

وی تصریح کرد: مشارکت مردم در راه اندازی کتابخانه های سیار در ماندگاری کتاب ها و فضای کتابخانه ای نقش موثری دارد.

به گزارش ایرنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه سفر دو روزه خود را به جنوب سیستان و بلوچستان آغاز کرد.

حضور در گلزار شهدا، شرکت در نشست شورای اداری و دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر ایرانشهر از مهمترین برنامه های سفر سید عباس صالحی به این شهرستان بود.

دیدار با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان های چابهار، سرباز، کنارک، نیکشهر و قصرقند، بازید از روستای دوستدار کتاب رمین، شرکت در مراسم تشییع پیکر ۲ شهید حادثه تروریستی چابهار، عیادت از حادثه دیدگان حمله تروریستی، بازدید از بندر شهید بهشتی و پتروشیمی از مهمترین برنامه های امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شهرستان بود.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply