شرط عجیب داوران جایزه کتاب سال برای بررسی آثار

به گزارش کتابونه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد، دبیر علمی جایزه کتاب سال، با اشاره به مراحل داوری این دوره جایزه کتاب سال گفت: داوری این دوره جایزه کتاب سال در برخی از گروه‌ها تقریباً نهایی شده است و در برخی دیگر طی چند روز آینده نهایی خواهد شد. در نهایت ما تا ۲۰ روز آینده باید تکلیف داوری‌ها را مشخص کنیم.

وی ادامه داد:‌ تعداد سکه‌های این دوره جایزه هنوز نسبت به دوره گذشته تغییری نداشته است،‌ به احتمال زیاد نه کاهشی خواهیم داشت و نه افزایش.

دبیرعلمی جایزه کتاب سال در پاسخ به اینکه آیا امسال هم به مانند سال گذشته اسامی داوران اعلام نخواهد شد،‌ گفت: برخی از داوران به ما گفته‌اند که اگر قرار باشد اسامی ما معرفی شود،‌ داوری نخواهیم کرد. من نیز اگر به جای داوران باشم قرار را بر این می‌گذارم که اسمی از من معرفی نشود.

وی در پاسخ به اینکه بالاخره داوران باید مسئولیت داوری که انجام شده را بپذیرند‌، گفت:‌ آستانه تحمل نویسندگان ما در برابر نقد پایین است‌، اگر مشخص شود چه کسی کارها را داوری کرده است حواشی بسیاری برای داوران ایجاد می‌کنند. در این دوره نیز بسیاری از داوران به ما اعلام کرده‌اند‌ که اسمی از آن‌ها به میان نیاوریم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

Leave a Reply