ششمین چاپ “خشم قلمبه” به ۴۳ هزار نسخه رسید

به گزارش کتابونه؛ «خشم قلمبه‌» داستان مهارتی به قلم و تصویرگری میری دلانسه از جمله آثاری است که در ۱۰ سال گذشته به کتاب‌های محبوب کانون نزد مخاطبان کودک تبدیل شده است. کتاب «خشم قلمبه» با رعایت قوانین بین‌المللی حق نشر از ناشر فرانسوی آن (I’e’Cole des Loisirs) خریداری شده است. انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۰ سال پیش این کتاب را منتشر کرد و با شمارگان چاپ ششم آن، تعداد کلی تیراژ آن به ۴۳ هزار نسخه رسید.

«خشم قلمبه» علاوه بر عرضه در مراکز فروش کانون در عین حال در کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور نیز با استقبال گسترده‌ای روبرو شده و یکی از کتاب‌هایی است که در ۱۰ سال گذشته در شمار کتاب‌های محبوب اعضای کانون قرار گرفته است.

این کتاب با ترجمه‌ سیدمحمدمهدی شجاعی، به کودکان بالای ۶ سال می‌آموزد که به هنگام درگیر شدن با احساس خشم چه‌طور برخورده کرده و خود را از صدمه‌های عدم کنترل این احساس رها کنند.

روایت داستان این کتاب به این شرح است: «پسر کوچک خشمگینی به خانه بازمی‌گردد، او به شدت عصبانی است و بالاخره احساس او در قالب موجودی وارد زندگی‌اش می‌شود. این موجود خیلی بزرگ آرام آرام دست به تخریب می‌زند و پسر ناچار است برای این‌که صدمه‌ بیش‌تری به زندگی‌اش نخورد این موجود را کنترل کند.»

این کتاب ۳۲ صفحه‌ای، با تصاویری نیمه رئال و تمام رنگی مخاطب را با یکی از مشکلات روزمره‌اش روبرو می‌کند. مشکلی که گاهی نمی‌تواند درباره‌ آن صحبت کند و تاثیرهای عینی آن برایش قابل تفکیک نیست.

«خشم قلمبه» نخستین بار در سال ۱۳۸۷ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد و پیش‌تر در ۳۸‌هزار نسخه به دست مخاطبان رسیده است. چاپ ششم این کتاب نیز با شمارگان پنج هزار نسخه و بهای سه هزار و ۶۰۰ تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

منبع: مهر

انتهای پیام/

Leave a Reply