صد و سی‌ و سومین شماره نشریه “آزما” منتشر شد

به گزارش کتابونه؛ این مجله با یادداشت هوشنگ اعلم ، سردبیر ماهنامه ، با عنوان «هیچ ابری دموکراسی نمی‌بارد»  و یادداشت ندا عابد – صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول – با عنوان «مغزهای گرسنه شکم‌های گرسنه‌تر » آغاز می‌شود.

بخش «نگاه ماه» این ماهنامه به شکستن سنگ قبر محمدعلی فروغی با عنوان «تاریخ با سنگ قبر نوشته نمی‌شود»، هزینه‌های جشنواره تئاتر فجر با تیتر «۱۳ میلیارد هزینه، کدام دستاورد»، اهدای نوبل صلح به «نادیا مراد» با تیتر «و خدا شاهد بود»  و درباره ماریو بارگاس یوسا با عنوان «نوبل، نقطه پایان نیست» پرداخته است.

«بن سلمان به خاشوقچی باخت»، گفت‌وگو با احمد پوری با عنوان «نمی‌خواهم با مخاطب کشتی بگیرم»  و «ای عاشقان، ای عاشقان» (چرا می‌نویسند؟ چرا می‌سرایند؟)  از بخش‌های دیگر این ماهنامه هستند.

در پرونده «آزما» با موضوع «در حسرت روزهایی که دیگر نیست» با منصوره اتحادیه، بهمن نامور مطلق و ناصر فکوهی گفت‌وگو شده است.

شعر، داستان و گفت‌وگو با محمد محمدعلی بخش‌های دیگر این ماهنامه هستند. همچنین در بخش نقد به چند اثر از عزیز نسین با عنوان «نبرد طنز با دروغ و دورویی» پرداخته شده است.

در حوالی صحنه با «لاکچریزم مشکوک روی صحنه تئاتر»  و «بودجه نداریم، سالن نداریم، تئاتر نداریم»، و آزما اندیشه با مطلب «اکو: تراکم اطلاعات ما را فلج می‌کند» همراه است.

شماره ۱۳۳ ماهنامه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی «آزما» با قیمت ۱۰هزار تومان منتشر شده است.

منبع: ایسنا

انتهاش پیام

Leave a Reply