عایق حرارتی در دماوند

یکی از مشکلاتی که امروزه می تواند برای شما عزیزان هزینه های زیادی را داشته باشد ، مطلوب نشدن دمای محیط منزل یا محیط کار تان می باشد. در ساختمان ها مشاهده می شود با وجود وسایل سرمایشی مانند کولر در تابستان و یا با وجود وسایل گرمایشی مانند شوفاژ ، بخاری و … در زمستان به هیچ عنوان دمای محیط متعادل نخواهد شد. علت این مشکل می تواند استفاده از مصالح نامرغوب در ساختمان ها باشد. کارشناسان مجرب و ماهر می توانند با استفاده از مواد نانویی در عایق حرارتی در دماوند تا حدود زیادی این گونه مشکلات را رفع نمایند . در ادامه به بررسی بیشتر مواد نانویی خواهیم پرداخت.

اجرای عملیات های عایق حرارتی در دماوند - شرکت سپیدار عایق کاوش ماندگار نانو

مزیت های عایق حرارتی در دماوند

از جمله مزیت هایی که مواد نانویی دارد این است که می تواند با نفوذ به درون درزهای ساختمان و پوشش دهی صد در صد از هدر رفتن انرژی در ساختمان جلوگیری خواهد می نماید . این مواد می تواند با عث افزایش عمر ساختمان نیز بشود و هیچ گونه احتیاجی به ترمیم نیز نخواهد داشت . از دیگر مزیت های این مواد این است که موادی ضد حریق بوده و در زمان آتش سوزی می تواند از انتقال آتش از نقطه ای به نقطه ی دیگر جلوگیری خواهد نمود.

بیشتر بخوانید: عایق حرارتی ساختمان در پردیس

شما عزیزان می توانید از این مواد در هر نقطه از محیط خود مانند دیوارها ، سقف ، کف آشپزخانه ، حمام ، دستشویی  و … استفاده کنید . این مواد آنتی باکتریال بوده و می تواند از بستن هرگونه جلبک ، قارچ و خزعه در محیط عایق بندی شده جلوگیری نماید . شما عزیزان می توانید با استفاده عایق حرارتی در دماوند از هزینه های جانبی ایجاد شده در ساختمان مانند هزینه بالای برق و گاز به علت هدر رفتن انرژی جلوگیری نمایید. همچنین این مواد می تواند از مصالح ساختمانی ، مخازن و لوله ها محافظت نماید و به هیچ عنوان پوسیده و خورده نخواهد شد.

مزیت های دیگر عایق حرارتی در دماوند

مواد نانویی در مقایسه با عایق های دیگر کاملا بدون رنگ و بو می باشد  و بدون هیچ گونه تخریبی می تواند تمام محیط ساختمان شما به صورت صد در صدی عایق بندی نماید. این مواد انعطاف بالایی داشته و می تواند به تمامی درزها نفوذ می کند در صورتی که عایق بندی های دیگر مانند ایزوگام و پشم شیشه به هیچ عنوان این قابلیت را ندارند. ایزوگام پس از مدتی در زمستان بر اثر سرما ترک می خورد و در تابستان بر اثر گرمای زیاد نرم خواهد شد و خاصیت عایق بندی خود را از دست خواهد داد ولی مواد نانویی به دلیل آن که قابلیت مقابله با دمای منفی 70 درجه تا 120 درجه سانتی گراد را به هیچ عنوان از بین نرفته و احتیاج به هیچ گونه ترمیمی ندارد.

بیشتر بدانید: نانو ساختمان در پیشوا

توجه داشته باشید برای عایق بندی محیط خود باید ساختمان خود را کاملا تمیز نمایید . این مواد در برابر اسیدی و بازی بسیار مقاوم بوده و در برابر برخورد با این مواد به هیچ عنوان پوسته نخواهد شد . بنابراین شما عزیزان می توانید با هرگونه مواد شوینده محیط خود را شست و شو دهید  .  این مواد در برابر انواع اشعه ها مانند یووی و فرابنفش نیز مقاوم است . همچنین عایق حرارتی در دماوند می تواند تا حدود زیادی نقش عایق صوتی و رطوبتی را نیز در ساختمان ایجاد نماید . این مواد خاصیت خود پاک شوندگی دارد و کثیفی را کاملا تجزیه می کند و اگر ساختمان کثیف شود می توانید با استفاده مواد شوینده به راحتی محیط را شست و شو نمایید . همچنین نانو از رنگ پریدگی و پوسیدگی ساختمان نیز جلوگیری کند  .

هزینه و زمان فرایند عایق حرارتی در دماوند

هزینه ی ابتدایی عایق بندی نمودن ساختمان با استفاده از مواد نانویی کمی بیشتر از عایق های دیگر می باشد ولی این مواد با توجه به این که هیچ احتیاجی به ترمیم نخواهد داشت و تا پایان عمر سازه خاصیت خود را حفظ خواهد نمود ، از هزینه های جانبی که ممکن است برای شما عزیزان ایجاد کند جلوگیری می نماید عایق حرارتی در دماوند به درون مصالح نفوذ کرده و به سرعت خشک خواهد شد و زمان زیادی را برای عایق بندی نخواهد برد .

Leave a Reply