مانیتورینگ رقبا در فست فود

 

ویژگی های مانیتورینگ رقبا در فست فود

ما زیر نظر گرفتن رقیبان را با هدف پیشرفت و بهودی کار خودمان انجام می دهیم نه اینکه بخواهیم صرف رقابت با دیگران یا با برندی خاص این کار را بکنیم.در اینجا توجه به یک نکته ضروری بنظر می رسد و آن تحت نظر گرفتن موفق ترین رقبا می باشد. مسلما ما باید رقیبانی را زیر نظر بگیریم و گاهی از فعالیت هایشان الگوبرداری کنیم که در این عرصه به قله های موفقیت رسیده باشند.

بدین منظور در وهله اول ما باید معیار ها و شاخص های مدنظرمان را تهیه و فهرست بندی نماییم.مهمترین این موارد عبارتند از: سبک کار رقیبان،تولیدات رقیبان،روش جذب مشتری و بازاریابی رقبا،ویژگی های مثبت و وی و شاخصه ها و نقاط منفی و ضعف رقبا.برای رسیدن به هدف مطلوب در حوزه فست فود و کافی شاپ امر مانیتورینگ ضروری است و بهتر آن است که در این امر،از همان ابتدا از کارشناسان و متخصصان امر استفاده کنیم.

با این کار از نتیجه ی حاصله حتما راضی خواهیم بود، البته بحث مانیتورینگ رقبا حتما باید در مرحله آغاز به کارتان باشد تا افق دید صحیح و برآیند جامعی از کاری که می خواهید شروع کنید داشته باشید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>