مجموعه داستان “زن‌ها همیشه همین طور هستند” منتشر شد

به گزارش کتابونه ؛دومین مجموعه داستان کوتاه این داستان نویس توسط انتشارات صدای معاصر با ۱۵ داستان کوتاه و قیمت پشت جلد ۱۵ هزار تومان به تازگی منتشر شده است.

ولین مجموعه داستان کوتاه امیر پروسنان نیز با عنوان «مرگ خاموش آقای نویسنده» دو سال پیش توسط انتشارات صدای معاصر در تهران منتشر شده بود.

داستان‌های مجموعه «زن‌ها همیشه همین طور هستند» نیز مانند کتاب قبلی این نویسنده به موضوعات اجتماعی می‌پردازد. داستان‌هایی که اکثرا با راوی اول شخص روایت شده و به مراودات انسان‌ها و تنهایی به واسطه زندگی در جهان امروز می‌پردازد.

امیر پروسنان درباره این مجموعه داستان به خبرنگار … گفت: داستان‌های این مجموعه را طی سه سال اخیر نوشتم و از لحاظ زمینه و موضوع تقریبا مانند مجموعه داستان اولم است، اما قدر مسلم نگاهی متفاوت‌تر در این داستان‌ها وجود دارد.

این نویسنده ادامه داد: به دلیل خبرنگار بودن، با موضوعات مختلفی درگیر می‌شوم که جایی در ذهن ثبت می‌شود و در نهایت خود را در داستانی آشکار می‌کند. بسیاری از دیالوگ‌ها و شخصیت‌های این مجموعه داستان از انسان‌های واقعی در همین تهران یا رشت وام گرفته شده و این برای یک داستان نویس اصلا اتفاق عجیبی نیست. زیرا معتقدم داستان نویس باید همیشه چشم و گوش باشد و ببیند و بشنود و به درستی ثبت کند.

پروسنان بیان کرد: داستان بازنمایی واقعیت است و به کمک داستان می‌توان جهان بهتری خلق کرد. خوشبختانه هنوز داستان جایگاه خود را بین مردم دارد و با وجود فضاهای مجازی، کتاب خوانده می‌شود. به وسیله داستان می‌شود بسیاری از بی اخلاقی‌ها و کدورت‌ها را برطرف کرد و این یکی از قدرت‌های داستان است.

این خبرنگار اجتماعی اظهار داشت: داستان کوتاه یکی از قوی‌ترین اشکال ادبیات در جهان بوده و مفاهیمی که از طریق داستان کوتاه منتقل می‌شود با توجه به ظرف محدود آن، حرفه‌ای‌تر و قدرتمندتر از اشکال دیگری مانند رمان است. داستان کوتاه با شیوه‌ای مدرن به اتفاقات جامعه و مناسبات انسان‌ها می‌پردازد و جایی برای حاشیه رفتن در آن وجود ندارد.

گفتنی‌ست مجموعه داستان کوتاه «زن‌ها همیشه همین طور هستند» با پانزده داستان کوتاه توسط انتشارات صدای معاصر و با قیمت پشت جلد ۱۵ هزار تومان منتشر شده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

Leave a Reply