مجموعه شعر “یک عمر شاعری” راهی بازار نشر شد

به گزارش کتابونه؛ منصور اوجی در آستانه هشتادودومین سال عمرش، گلچینی از ۶۰ سال شاعری خویش را به نام «یک عمر شاعری» به دست چاپ سپرده است.

این گزیده را چنانچه خود او می‌گوید با وسواس از میان ۲۰۰۰ شعر و ۲۵ کتاب چاپ شده خود، برگزیده است.

شاعر مجموعه «شعرهایی به کوتاهی عمر» درباره گزینه‌های شعر که قبل‌تر از آثارش به چاپ رسیده است به ایسنا گفت: تاکنون سه گزینه از آثار من به چاپ رسیده است؛ یکی را زنده‌یاد «هوشنگ گلشیری» برگزید که انتشارات «نوید شیراز» با نام «هوای باغ نکردیم» آن را بیرون آورد. همچنین هوشنگ گلشیری بر اساس این گزیده، کتاب «در ستایش شعر سکوت» را در انتشارت «نیلوفر» منتشر کرد، گزیده دوم را انتشارات «مروارید» منتشر کرد که خودم شعرهای آن را انتخاب کردم و سرانجام ضیاءالدین خالقی گزیده سوم را با نام «شیراز، نام دیگر من» را در انتشارات «نگاه» منتشر کرد.

 اوجی درباره مشخصات ظاهری گزیده شعرهایش توضیح داد: انتشارت «کوله‌پشتی» این گزیده را که دربرگیرنده ۴۰۰ شعر نیمایی است در ۶۰۰ صفحه و با جلد سخت و قیمت ۸۰هزار تومان منتشر کرده است.

شاعر کتاب «کوتاه، مثل آه» افزود: غیر از این کتاب، دفتر دیگری از ۱۵۰ شعرِ کوتاه من را انتشارات «پرسوک» زیر چاپ دارد که ارشاد اجازه آن را داده و به زودی منتشر می‌شود.

صاحب دفتر «حرفی برای گفتن» در پاسخ به این‌که در آستانه هشتادودومین سال عمر هنوز هم شعر می‌گوید، با خنده اظهار کرد: من شعر نمی‌گویم، شعر مرا می‌گوید. دو کتاب شعرِ چاپ نشده دیگری دارم که اگر عمری بود آن‌ها را نیز به دست چاپ خواهم سپرد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

Leave a Reply