مشکل محدودیت جنسیتی در تعاونی ناشران قم برطرف شد

به گزارش کتابونه؛ چندی پیش یکی از ناشران  اعلام کرد برای عضویت به شرکت تعاونی ناشران استان قم مراجعه کرده است، اما این تعاونی اعلام کرده  به خاطر این‌که این ناشر خانم است، از عضویت او در این تعاونی معذورند.

مهدی صفا – مسئول روابط عمومی تعاونی ناشران و کتاب‌فروشان استان قم – درباره عضویت در این تعاونی به ایسنا گفت: شرکت تعاوتی ناشران قم براساس اساس‌نامه‌اش عضو ناشر می‌پذیرد؛ یعنی هر شخص حقیقی و یا حقوقی که از استان قم، اعم از خانم یا آقا، صاحب پروانه نشر باشد و این‌که ناشر جدید یا قدیمی باشد، می‌تواند عضو این تعاونی شود.

 او درباره این‌که  آیا محدویتی برای عضویت خانم‌های ناشر در این تعاونی وجود دارد نیز اظهار کرد: ما ناشر خانم هم داریم؛ البته سابق بر این موضوعاتی مبنی بر این‌که ناشر خانم نمی‌پذیرند، مطرح  بود، هرچند البته تقاضایی هم نبود. اما الان بین اعضای‌مان ناشر خانم هم داریم؛ خانم جلالی مدیر انتشارات «یاریگر»، خانم فاطمه انصاریان مدیر انتشارت «دارالعرفان»، خانم فاطمه زین‌الدین مدیر انتشارات «روح» و خانم زمانی مدیر انتشارات «پژواک اندیشه» عضو این تعاونی هستند.

مسئول روابط عمومی تعاونی ناشران و کتاب‌فروشان استان قم خاطرنشان کرد: مسئله‌ای که به طور کلی وجود دارد این است که در استان قم تعداد ناشران زیاد نیست. در برهه‌ای تعاونی ناشران قم،  به خاطر ملاحظاتی که وجود داشت، ناشر خانم نمی‌پذیرفت که این از موضوعات داخلی بود. اما سیاست تعاونی ناشران قم این نیست که عضو خانم نپذیرد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

Leave a Reply