معرفی و نقد کتاب “ماه را نشانه بگیر”

به گزارش کتابونه؛  کتاب «ماه را نشانه بگیر»  با حضور  نویسنده ژیلا تقی زاده و سید مهرداد ضیایی، فرحناز علیزاده و قاسمعلی فراست  و جمعی از اهالی هنر در فرهنگ‌سرای رسانه معرفی و نقد و بررسی می‌شود.

داستان کتاب  در خصوص یک ازدواج روستایی است  که در نوع خود امری غیررایج در منطقه رخداد آن بوده است و تا پیش از آن شکل نگرفته است؛ اما به دنبال آن مشکلات و مصائب زندگی به ویژه بروز و ظهور شایعه‌ها و اظهارنظرهای عجیب، یک خانواده را ناچار به کوچ از تبار و سرزمین خود می‌کند و این آغاز داستانی است که دنباله آن در دنیای مدرن و سال‌ها بعد پیگیری می‌شود. داستانی زندگی دختر جوانی که شوهر خود را به سودایی که نمی‌داند چیست، از دست رفته می‌بیند.

به گفته ناشر این اثر، نویسنده در این کتاب  از سویی تلاش داشته در ساختار زیستی و فکری مدرن و امروزی جامعه نویسنده، داستان خود را روایت کند و از سوی دیگر نویسنده تلاشی ستودنی برای بازنمایی ساختار زیستی اقوام لر ایرانی به خرج داده و باورها و فلسفه فکری و زیستی این قوم و تحول اجتماعی در آن را که ناشی همپوشانی زیستی با مردمان و باورهای دیگری است را در داستان به نمایش بکشد.

از این نویسنده پیش از این در این موسسه نشر، داستان بلند «به اندازه یک نقطه» و مجموعه داستان «سهم من از دریا»   نیز منتشر شده است.

ژیلا تقی‌زاده،   داستان‌نویس،   نمایشنامه‌نویس و نقاش و دارای مدرک کارشناسی گرافیک از دانشگاه الزهرا است. او در کنار نویسندگی از سال ۱۳۶۴ نمایشگاه‌های نقاشی گوناگونی به صورت انفرادی و گروهی در گالری‌های مختلف برگزار کرده است. وی همچنین از سال ۱۳۸۴ همکاری خود را با رادیوی برون‌مرزی صدای آشنا، رادیو فرهنگ، رادیو جوان، رادیو نمایش و رادیو سلامت در زمینه نمایشنامه‌نویسی رادیویی آغاز کرد. از دیگر فعالیت‌های او طراحی و اجرای پوسترهای تئاتر، تصویرگری کتاب‌ها و نشریات گوناگون، طراحی صحنه و لباس و عروسک در نمایش‌ها و تئاترهای مختلف بوده است که جوایز مختلفی را نصیب او کرده است.

نشست معرفی و نقد کتاب «ماه را نشانه بگیر» سه شنبه ۲۲  آبان ساعت ۱۶ در یکصد و چهارمین نشست تخصصی «زرین قلم» در فرهگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به نشانی پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنید.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

Leave a Reply