معرفی کتاب ایران‌ساخت

‘ایران ساخت’ عنوان کتابی است که برگرفته از تمام بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره حمایت از تولید ملی و ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

فصل نخست این کتاب به برخی کلیات اختصاص دارد و در فصل دوم نیز با ثمرات تقویت تولید ملی آشنا می شویم. اما فصل سوم ظرفیت های کشور برای رونق تولید ملی را مطرح کرده و در فصل چهارم درباره الزامات رونق تولید ملی توضیحاتی داده شده است.


این کتاب در فصل پایانی نیز به وظایف و مسئولیت های مردم و نهادهای حکومتی می پردازد، همچنین بیانات مرتبط با موضوع شعار سال ۱۳۹۷ که در دو ماه ابتدایی این سال ایراد شده در ابتدای کتاب درج شده است.

حمایت از کالای ایرانی موضوعی ملی است و براساس بیانات رهبر انقلاب، آحاد ملت باید در این زمینه کمک کنند و به معنای واقعی وارد میدان شوند.

در این راستا، ستاد اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ‘ایران ساخت’ را برگزار می کند که امسال دومین دوره از این جشنواره برگزار می شود.

هدف از برگزاری این رویداد «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی» است.

‘ایران ساخت’ در بخش های ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷ است.

انتهای پیام/

 

Leave a Reply