معرفی کتاب ایران در جنگ؛ از چالدران تا جنگ تحمیلی

کتاب «ایران در جنگ؛ از چالدران تا جنگ تحمیلی» نوشته کاوه فرخ با ترجمه شهربانو صارمی  در ۷۶۶ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۹۵هزار تومان در نشر ققنوس عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: کاوه فرخ پس از کتاب «سایه‌های صحرا»، که کتابی تقدیرشده در مورد تاریخ ایران باستان است، به بررسی تاریخ جنگ از دوران سلسله صفوی در سده‌های دهم و یازدهم هجری قمری تا انقلاب اسلامی و بعد از آن پرداخته است. او نشان می‌دهد که چگونه موفقیت‌های نظامی اولیه با قرن‌ها شکست دنبال شد و قبل از بررسی تاریخ نظامی بغرنج و خشونت‌بار قرن بیستم (شامل دو جنگ جهانی، جنبش‌هاس منطقه‌ای، مداخله خارجی، شورش‌های ضدحکومتی، درگیری در سرحدات شوروی، انقلاب و جنگ خشونت‌بار هشت‌ساله عراق علیه ایران) روشن می‌سازد که نفوذ کشورهای خارجی مانند روسیه و بریتانیا چگونه تاریخ ایران را شکل داده است. این کتاب با تصاویر و عکس‌های معاصر خود، جستاری بی‌مانند در تاریخ جنگی خونبار ایران است.

 این کتاب نه تنها قرن‌ها تاریخ جنگ‌های ایران را پوشش داده بلکه به تحولات در فناوری، ساخت جنگ‌افزار و سلاح نظری انداخته تا تاریخ کاملی از ایران در جنگ ارائه داده باشد.

انتهای پیام/

Leave a Reply