معرفی کتاب رهبری عملگرا

کتاب رهبری عملگرا بازتاب افکار و فلسفه های کارلو آنچلوتی، فوتبالیست و مربی مطرح جهان در مورد رهبری است. درس هایی که در یک فضای فوتبالی آموزش داده می‌شه اما در هر مکان دیگری هم می‌توان از اون‌ها استفاده کرد. چرا که رهبران بزرگ، در هر جایی که باشند ویژگی‌های مشترکی دارند.

آنچلوتی در مورد سبک رهبری خود می‌گه:

سبک من در رهبری، بخشی از خودِ من است، مطالق با سیرت من و ارکان اصلی شخصیتم.

کتاب به هیچ وجه شامل بحث های خشک مدیریتی و رهبری نیست. همه چیز در قالب مثال و داستان بیان میشه و مخاطب از خواندن کتاب خسته نمی‌شه. فصل‌ها کوتاه هستند و نکات مهم بعد از هر فصل دسته بندی شده‌اند. قسمت‌هایی هم که شامل نظر افراد مختلف در مورد کارلو است تنوع بیشتری به کتاب داده.

آنچلوتی خود در مورد کتاب رهبری عملگرا بیان می‌کنه:

اکنون، وقتی به گذشته می نگرم می توانم ببینم که فقیر اما خوشحال بودیم و خانواده ام، سرچشمه بسیاری از درس هایی بودند که آموختم و در این کتاب آن ها را می خوانید. چیزهایی مثل احترام، وفاداری، ارزشِ پول، سخت کوشی و اهمیت خانواده، این بذرها، خیلی زود در ذهنم کاشته شدند، رشد کردند و سپس زمانی که به عنوان بازیکن حرفه ای فوتبال و سپس مربی، کارم را آغار کردم، شکوفا شدند.

 

علاوه بر همه این‌ها، اگر عشق فوتبال باشید، از کتاب رهبری عملگرا لذت بی نهایت می‌برید. اطلاعات فوتبالی خوبی به دست خواهید آورد، بازیکنان مختلفی را بهتر خواهید شناخت و حتی از پیچیدگی برخی تصمیم ها آگاه خواهید شد.

ترجمه این کتاب هم یک ترجمه خوب و روان هست و اگر در قسمت‌هایی از کتاب اصطلاحات فوتبالی به کار رفته باشه یا اطلاعات فوتبالی لازم باشه، مترجم به کمک شما میاد. لذت خواندن درس‌های زیبای این کتاب رو از دست ندید.

مشخصات کتاب رهبری عملگرا:
نویسنده: کارلو آنچلوتی – کریس بردی – مایک فورد
ترجمه: امیرحسین فاضلی مقدم
انتشارات: کتاب کوله پشتی
تعداد صفحات: ۳۲۸

Leave a Reply