معرفی کتاب روانشناسی مذاکره

 کتاب «روانشناسی مذاکره» به قلم «علی بیجاد» منتشر و روانه بازار کتاب شد.

فصل‌های مختلف کتاب «روانشناسی مذاکره» به موضوعاتی چون شخصیت شناسی و رفتارشناسی در مذاکره، روانشناسی زبان بدن در مذاکره، تفاوت مذاکره و مناظره، مدل ذهنی مذاکره کنندگان، تکنیک‌های مذاکره و نقش فرهنگ در مذاکره اختصاص یافته است.

بیجاد معتقد است: مذاکره یک مهارت است و هر مهارتی قابل یادگیری است. هرچه بیشتر اصول مذاکره را یاد بگیرید، به آن بیندیشید و تمرین کنید، به مذاکره کننده بهتری تبدیل می‎شوید. وقتی به نتایج بهتری دست یابید، احساس شادی، اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بیشتری خواهید داشت.

 

در بخشی از کتاب روانشناسی مذاکره می‌خوانیم: مذاکره مهارتی کلیدی است که بر همه اعمال و گفتارتان و تقریبا همه تعاملات شخصی و کاری‌تان اثر می‌گذارد. اگر نتوانید به نفع خودتان مذاکره کنید، خود به خود قربانی افرادی می‌شوید که نسبت به شما مذاکره کنندگان بهتری هستند. شاید بتوان زندگی را به شکل یک جلسه مذاکره طولانی از گهواره تا گور دید. مذاکره هیچگاه متوقف نمی‌شود و بخش اساسی زندگی و ارتباط با دیگران است.

کتاب‌های «روانشناسی شایعه» و «روانشناسی مذاکره» به ترتیب در ۱۷۰ و ۱۸۵ صفحه به تازگی از سوی «نشر وانیا» منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

Leave a Reply