معرفی کتاب مدیریت رفتارهای یکهویی

کتاب «مدیریت رفتارهای یکهویی» نوشته فردریک فانژه و شارل-ادوارد رانگد با ترجمه محیا احمدی‌پور به تازگی توسط انتشارات شمعدونی به چاپ دوم رسیده است.

چاپ اول این کتاب ماه گذشته عرضه شده بود. این کتاب از مجموعه کتاب‌های «زندگی بهتر» است که با هدف سلامتی جسم و روان توسط این ناشر منتشر می‌شود.

فردیک فانژه استاد دانشگاه و روان درمانگر مشهور فرانسوی و شارل ادوآرد رانگد در این کتاب از تجربیات بالینی خود در رابطه با مراجعانی که در زمینه کنترل خشم، عصبانیت و هیجانات روزمره مشکل داشته‌اند سخن گفته‌اند و راه‌حل‌های خود را برای مدیریت احساسات آنی بیان کرده‌اند.

نویسندگان در این کتاب افرادی را مثال می‌زنند که کنترلی بر خشم خود نداشته‌ و به دیگران پرخاش می‌کرده‌اند.مخاطبان این کتاب هم کسانی هستند که می‌خواهند خشم و هیجان‌های خود را مدیریت کنند، و هم مخاطبانی که اطراف خود چنین افرادی را دارند. به طور مثال در این کتاب به نوجوان پرخاشگری اشاره شده که والدین او باید نحوه رفتار با وی را فرا بگیرند. همچنین به شوهری اشاره شده که با همسرش بدرفتاری می‌کند.

در بخشی از این کتاب درباره ویژگی کسانی که رفتارهای تکانشی دارند آمده است:

من بیفکر عمل می‌کنم، نسنجیده و بی‌احتیاط هستم. قبل از انجام کاری درباره آن فکر نمی‌کنم. درست مانند یک مهاجم هستم. من سریع عصبانی می‌شوم. احساساتم را نمی‌توانم کنترل کنم، به بیان دیگر، این احساساتم هستند که مرا کنترل می‌کنند. من خیلی سریع درباره هر چیزی نظر می‌دهم. هیچ‌وقت کارها را به سرانجام نمی‌رسانم. من بی‌نهایت حساس و زودرنج هستم، نباید من را عصبانی کنند. هرچه به ذهنم می‌رسد را به زبان می‌آورم بسیار ناشکیبا هستم. نباید کسی مزاحمم شود. متمرکز ماندن برای مدت طولانی برایم سخت است. من بی‌دقت هستم. من برنامه‌ریزی، سازماندهی، طرحریزی، دقت بسیار، خودداری و مدیریت کارها را نمی‌پسندم.

چاپ دوم این کتاب با ۲۲۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان عرضه شده است.

انتهای پیام/

 

Leave a Reply