معرفی کتاب پنج اثر یوهان ولفگانگ فون گوته

«پنج اثر یوهان ولفگانگ فون گوته» (دو نمایشنامه «کلاویگو» و «استلا»، یک دیالوگ جمعی «بانوان نیک‌سرشت، المثنای زنان بدسرشت»، دو افسانه «ملوزین نو» و پاریس نو»)  با ترجمه سعید پیرمرادی  در ۲۲۴ صفحه با شمارگان ۷۰۰ نسخه و قیمت ۲۴ هزار تومان  در نشر چشمه منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: در «پنج اثر» دو نمایشنامه شورانگیز و در ضمن متفکرانه، یک دیالوگ جمعی روشنفکرانه با موضوع زنان و دو افسانه معروف از گوته، شاعر و ادیب نامور آلمانی، برگزیده و ترجمه شده‌اند: کلاویگو شخصیت مردی را خواهان ترقی اجتماعی و عاطفی اما گرفتار در کشاکش سهمگین میان پیشرفت اجتماعی و دلبستگی عاطفی ترسیم می‌کند؛ استلا عشقی بدفرجام میان مردی متأهل و پریشان و معشوقه جوانش را با ظرافتی کم‌نظیر به تصویر می‌کشد؛ بانوان نیک‌سرشت، المثنای زنان بدسرشت بار دیگر از شناخت عمیق گوته از زنان و نگاه احترام‌آمیز او به آنان پرده برمی‌دارد؛ پاریس نو و ملوزین نو دو افسانه شگفت‌انگیز از گوته‌اند که قوه تخیل خواننده را به پرواز درمی‌آورند. «پنج اثر» مجموعه‌ای است متنوع که شخصیت و اندیشه‌های گوته را از زوایای گوناگون نشان می‌دهد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>