معرفی کتاب “پپ گواردیولا، پیروزی به عبارت دیگر”

کتاب پپ گواردیولا، پیروزی به عبارت دیگر،  را گیلم بالاگه – روزنامه نگار برجسته دنیای فوتبال – در مورد زندگی گواردیولا، نوشته است. تمرکز اصلی کتاب روی زمانی هست که پپ مربی بارسلونا بوده و در مورد این صحبت می‌کنه که پپ چطور تونست بارسلونای رویایی رو خلق کنه که افتخارات بی همتایی به دست بیاره.

کتاب از دوران کودکی پپ، هنگامی که در خیابان فوتبال بازی می‌کرد و رویاهای بزرگی در سر داشت شروع می‌شه و بعد از اون به دوران توپ جمع کنی او می‌پردازه و کم کم ماجرای وارد شدن پپ به دنیای فوتبال رو روایت می‌کنه و نهایتا مسیر او را تا رسیدن به قله‌های موفقیت در تیم بارسلونا نشون می‌ده.

کتاب پپ گواردیولا علاوه بر بررسی فلسفه مربیگری پپ، اطلاعات فوتبالی خوبی رو به خواننده منتقل می‌کنه و حتی پشت پرده یک سری از مسائل فوتبالی رو به خوبی به نمایش می‌گذاره و به خواننده می‌فهمونه که فوتبال، فراتر از مستطیل سبز هست.

 

قسمتی از متن کتاب:

بارسلونای گواردیولا حالا یک «فوتبال اصیل» بود که عیار بالایی را با خود به همراه داشت، نشانه ای از چیزی که جهان فوتبال تاکنون به خود ندیده بود. تیمی که محدودیتی نمی شناسد و با نشان دادن باور به سبک و شخصیت خود قادر به کسب بزرگی و عظمت شده بود. بازیکنان رختکن را در حالی برای جشن ترک کردند که پیراهن هایی با این شعار به تن کرده بودند: «هرچیزی که هدف مان بود را به دست آوردیم.»

مشخصات کتاب پپ گواردیولا:

نویسنده: گیلم بالاگه
ترجمه: حسین گازر
انتشارات: کتاب کوله پشتی
تعداد صفحات: ۴۷۲
قیمت: ۲۷۰۰۰ تومان

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply