معرفی کتاب چگونه یاری‌اش کنیم؟

انتشارات اطلاع کتاب «چگونه یاری‌اش کنیم؟» را با ترجمه غلامرضا لایقی به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی منتشر کرد. این کتاب پنجمین جلد از مجموعه «چهل حدیث» است که تلاش دارد با نگاهی به احادیث نبی خدا(ص) و ائمه اطهار(ع)، به بررسی برخی از موضوعات بپردازد.

«چگونه یاری‌اش کنیم؟» برگرفته از نامه‌ای از امیرمومنان به عثمان بن حنیف، فرماندار بصره درباره یاری رهبر زمان است. بسیاری هستند که آرزو دارند در کنار پیشوایان پاک از خاندان پیامبر(ص) بودند تا در خدمتگزاریشان آنچه می‌توانستند انجام دهند. آنچه از این کتاب برمی‌آید بشارتی است از سوی امام علی(ع) به پیروان راستین خود که چگونه در تمام اعصار می‌توانند او را یار و یاور باشند و حق خدمت به جای آورند و این دعوتی است همیشگی.

علی(ع) فرمود: مرا یاری کنید به پارسایی و سخت کوشی و پاکدامنی و درستکاری … .این اثر در ۱۵۲ صفحه منتشر شده است.

از دیگر آثاری که در این قالب به چاپ رسیده، کتابی است با عنوان «چه کسی خدا را زیارت کرده است؟» که به کوشش لایقی به عربی ترجمه و منتشر شده است. این اثر هفتمین جلد از مجموعه «چهل حدیث» است که به قیمت شش هزار تومان و در ۱۲۸ صفحه روانه بازار نشر شده است.

کتاب حاضر ترجمه بخشی از کتاب «مستدرک الوسایل»، تألیف حسین نوری طبرسی(حدیث شبلی) است.

ثواب روزه و حج قبول آن کس برد
که خاک میکده عشق را زیارت کرد

در ادیان الهی منشأ عبادات و مناسک خداوند است که اصلِ اصل و جانِ جان است و حقیقت نهایی که مراد عارفان. آنچه از آن مبدأ صادر می‌شود، بی شائبه و خالص و ناب است؛ بنابراین تمامی دستورات شرع ظاهری دارد و باطنی و آن باطن نیز بواطنی… و از همین دست است مناسک حج که اشارات و رموزی به حقایق باطنی است. آنچه در این روایت می‌خوانید پرده‌برداری از رموز و اسرار مناسک حج با توجه به احادیثی از امام سجاد(ع) است.

Leave a Reply