مواد عایق کاری استخر

یکی از مشکلاتی که امروزه در استخرها ، حوضچه های پرورش ماهی  بسیار دیده می شود کم شدن حجم آب درون استخر بوده است. این گونه مشکلات به دلیل عایق نبودن استخر و یا تبخیر آب درون استخر می باشد. عوض نمودن آب استخر برای شما عزیزان هزینه های زیادی را دارد. کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه ماندگار نانو از نانو های درجه یک و با کیفیت به عنوان مواد عایق کاری استخر استفاده می نماید و توانسته است تا حدود زیادی این گونه مشکلات را رفع کند. در ادامه به بررسی بیشتر مواد نانویی می پردازیم.

اجرای پروژه های مواد عایق کاری استخر - شرکت ماندگار نانو

مزیت های مواد عایق کاری استخر

از جمله مزیت هایی که مواد نانویی برای شما عزیزان خواهد داشت ، افزایش عمر مصالح استفاده شده در استخر محیط شما بوده است. همچنین این مواد با ماندگاری بالایی که دارد ، هیچ گونه احتیاجی به ترمیم نخواهد داشت. آب راکت درون استخر با گذر زمان ممکن است موجب بستن خزه ، جلبک و قارچ در استخر شود که با استفاده از نانو که موادی آنتی باکتریال بوده می توانید مانع از این گونه مشکلات بشوید. مواد نانویی می تواند بهترین جایگزین نسبت به عایق های دیگر  دیگر باشد. با گذر زمان کاشی و سرامیک ها رنگ خود را از دست خواهند داد که مواد نانویی قابلیت تثبیت رنگ در کاشی و سرامیک ها را دارد به طوری که حتی با گذشت زمان نیز به هیچ عنوان رنگ پریده نخواهند شد.

بیشتر بدانید: آب بندی پشت بام در دماوند

خاصیت خود پاک شوندگی مواد نانویی نیز به این صورت است که تمامی کثیفی ها را تجزیه نموده و در صورت ایجاد کثیفی در محیط به راحتی می توانید با استفاده از مواد شوینده به راحتی محیط را شست و شو دهید. مواد نانویی قابلیت مقابله با هرگونه مواد اسیدی و بازی را داشته و در برابر برخورد با آن ها به هیچ عنوان پوسته و خورده نمی شود. توجه داشته باشید برای عایق بندی نمودن استخر خود باید محیط استخر تان را کاملا تمیز نمایید. همچنین می تواند از ورود اجسام خارجی به درون آب استخر و آلوده شدن آن جلوگیری کند. مقاومت بالای مواد نانویی در برابر اشعه یووی و فرابنفش به این صورت است که می تواند مانع از آسیب ها ی احتمالی به محیط شود. بهترین نوع مواد عایق کاری استخر ، مواد نانویی می باشد که حتی با گذر زمان طولانی پوسیده نشده و خاصیت خود را از دست نخواهد داد.

استفاده از ایزوگام به عنوان مواد عایق کاری استخر

استفاده از ایزوگام برای عایق بندی استخر معایب زیادی را خواهد داشت . یکی از ایم معایب ، منقبض شدن و ترک خوردن در اثر سرمای شدید زمستان بوده و گرمای شدید تابستان نیز می تواند تاثیر زیادی بر آن بگذارد که سبب نرم شدن ایزوگام شده و خاصیت آب بندی خود را از دست خواهد داد. بنابراین شما عزیزان باید هزینه هایی را برای ترمیم عایق بندی خود بپردازید. با استفاده از مواد نانویی در عایق بندی کردن استخر نیازی به ترمیم این نوع عایق بندی نداشته و برای شما عزیزان هزینه های جانبی نخواهد داشت. همچنین برای عایق بندی با ایزوگام باید محل تخریب شود و سپس عایق بندی انجام بگیرد. ولی مواد نانویی بدون ذره ای تخریب می تواند استخر شما را صد در صد آب بندی نماید.

بیشتر بدانید: آب بندی استخر در پردیس

در زمان ایزوگام نمودن استخر ، گازهای سمی ایجاد می شود که برای سلامتی بسیار مضر خواهد بود. مواد نانویی محلولی است بدون رنگ و بو که علاوه بر این که ضرری برای سلامتی ندارد ، دوست دار محیط زیست نیز می باشد. همچنین توجه داشته باشید نباید از مواد شیمیایی در استخر ها برای عایق بندی استخر استفاده نمود. مراحلی که برای ایزوگام نمودن باید طی نمود بسیار زمان بر و سخت خواهد بود اما مواد نانویی به سرعت خشک خواهد شد و زمان بر نمی باشد. همچنین مواد نانویی به عنوان مواد عایق کاری استخر ، دارای انعطاف بالایی بوده و می تواند به تمامی درزها نفود کند و پوشش دهی محل را به صورت صد در صدی انجام دهد اما ایزوگام قابلیت پوشش دهی کامل محیط را نخواهد داشت.

زمان و هزینه نانو ، مواد عایق کاری استخر

هزینه ای که ابتدا برای عایق بندی استخر خود پرداخت خواهید کرد نسبت به مواد های کمی بیشتر بوده است اما در برابر مزیت های زیادی که داشته استفاده از مواد نانویی برای عایق بندی های تان پیشنهاد خواهد شد . همچنین مواد نانویی به سرعت خشک شده و زمان زیادی برای این نوع عایق بندی صرف نخواهد شد .  اگر شما عزیزان سوالی در زمینه هزینه ، نوع و زمان فرایند دارید می توانید با کارشناسان مجرب و حرفه ای مجموعه ماندگار نانو تماس حاصل نموده و با ارائه اطلاعاتی از قبیل متراژ ، جنس و تعداد دیوار های استخر تان به صورت تقریبی از هزینه و زمان استفاده از نانو ، مواد عایق کاری استخر آگاهی کافی را کسب نمایید .

Leave a Reply