نشست‌های سینما و ادبیات با حضور مسعود کیمیایی برگزار می شود

به گزارش کتابونه؛ مدرسه ملی سینمای ایران و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، سلسه نشست‌های سینما و ادبیات با عنوان «هم‌آیی قلم و دوربین» را از ۱۵ تا ۱۸ دی‌ماه برگزار می‌کنند.

مسعود کیمیایی، هوشنگ مرادی کرمانی، حسن فتحی، چیستا یثربی، واسینی الاعرج (رمان نویس الجزایری و استاد دانشگاه الجزایر و سوربون) و زینب الاعوج (شاعر الجزایری و استاد دانشگاه الجزایر و سوربون) در این سلسه گفت‌وگوها حضور دارند.

فتنۀ نوشتن (خوانش ایرانی از رمان های واسینی الاعرج(، گفت‌وگوی مسعود کیمیایی و واسینی الاعرج پیرامون فیلم‌«سفر سنگ»، گفت‌وگوی هوشنگ مرادی کرمانی و واسینی الاعرج با عنوان «مربای شیرین، زیتون تلخ»، گفت‌وگوی حسن فتحی و واسینی الاعرج با موضوع «شهرزاد تهران، شهرزاد بغداد » و در خاتمه گفت‌وگوی زنان کارگردان سینمای ایران و جهان عرب با حضور چیستا یثربی و زینب الاعوج با عنوان « مرا به نام کوچکم صدا بزن!» از رئوس برنامه‌های این سلسه نشست‌ها است.

همچنین کارگاه «اقتباس سینما از ادبیات: از متن روایی تا متن دراماتیک» با حضور واسینی الاعرج رمان‌نویس معروف الجزایری، روز سه شنبه ۱۸ دی برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای اطلاع از نحوه شرکت در نشست‌ها و ثبت‌نام برای کارگاه آموزشی با شماره تلفن‌های ۲۲۹۰۵۲۴۶ (داخلی ۱۱۱) و ۰۹۱۲۸۸۳۶۳۰۵ تماس حاصل کرده و یا به سایت www.mmciran.com مراجعه کنند.

انتهای پیام

Leave a Reply